Urodziny Lethal Curse. "Chcemy inspirować i bawić"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2023 12:45
Niedługo, w Klubie Jasna 1, odbędzie się impreza urodzinowa labelu Lethal Curse. - Będzie dużo "połamanego grania" - mówi w Czwórce Adam Ziółkowski, czyli DJ Violent. - Jest to impreza dla ludzi, artystów i producentów, którzy chcą się inspirować i poszukują nowego brzmienia.
Na scenie Klubu Jasna 1 pojawią się m.in. Swarm Intelligence, Znzl, MERVH i DJ Violent
Na scenie Klubu Jasna 1 pojawią się m.in. Swarm Intelligence, Znzl, MERVH i DJ ViolentFoto: Shuterstock/Piotr Piatrouski

To prawdziwa gratka dla fanów ciężkiego grania i ekstremalnych odmian muzyki elektronicznej. Techno przenikające się z muzyką gitarową, metalem i muzyką noise - takich brzmień można spodziewać się na imprezie J1|Lethal Curse Anniversary, która odbędzie się w sobotę 18 lutego w Klubie Jasna 1. Za pomysłem stoi DJ Violent, twórca labelu i wydawnictwa Lethal Curse "Relic".


Połączenie metalu z techno

- Każdy utwór, który znalazł się na składance ma jakieś lead gitarowy czy brzmienie metalowe. Cieszę się, że to udało się uzyskać i połączyć. Artyści, którzy zagrają w sobotę implementują bardzo dużo rzeczy z metalu  - mówi gość Czwórki. - Cieszy mnie to, tym bardziej, że były czasy, kiedy "metalowcy" i ludzie z "elektroniki" raczej się "żarli". Dzisiaj na takie połączenie muzyczne możemy sobie pozwolić.

Jak podkreśla rozmówca Kamila Jasieńskiego, mariaż muzyki elektronicznej z innymi gatunkami jest już faktem. Mimo, że scena techno jest jeszcze trochę powściągliwa, to coraz więcej twórców otwiera się na nieoczywiste łączenie brzmień. - Techno i metal brzmią już inaczej, zwłaszcza zespoły metalowe poszukują czegoś nowego. Nie możemy robić czegoś, co było od lat 70., 80. i 90. Teraz gdy mamy nowy wiek i rok 2023 - podkreśla DJ Violent. - Musimy poruszyć muzykę i inspirować ludzi. Być może któryś z kawałków trochę otworzy artystów, żeby robić więcej. Wszyscy robimy muzykę i powinniśmy w którymś momencie tworzyć nowe gatunki. To wszystko do siebie pasuje i na pewno mamy w tym jakąś przyszłość. 


Źr. Facebook/Lethal Curse

Mocne brzmienia i moc radości

W sobotę, oprócz gościa Czwórki, na dwóch scenach Klubu Jasna 1, pojawią się m.in. Swarm Intelligence, MERVH i Znzl. - Znzl, to wspaniały młody i bardzo produktywny artysta, aktywny na scenie od piętnastu lat - mówi DJ Violent. - Wybór nie był najłatwiejszy, żeby znaleźć artystów, którzy będą "kleili" w brzmieniu, ale udało się. Mam nadzieję, że podczas imprezy będzie dużo radości, ciepła, inspiracji, rozmowy i odkrywania muzyki.

Pierwsza rocznica labelu Lethal Curse już wkrótce, a w planach nowa EP-ka, na której pojawi się niecodzienna kompilacja. Jak zapowiada rozmówca Kamila Jasieńskiego, w "utworach połamanych" pojawi się śpiew operowy. 

Posłuchaj
15:54 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Adam Ziółkowski - DJ Violent 15.02.2023.mp3 DJ Violent o inspiracji, nowych brzmieniach i J1|Lethal Curse Anniversary (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Adam Ziółkowski (DJ Violent)

Data emisji: 15.02.2023

Godzina emisji: 9.15

aw

Czytaj także

Kraftwerk "Die Mensch-Maschine" - płyta, którą trzeba znać

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:23
Siódmy i chyba najważniejszy album zespołu Kraftwerk pt. "Die Mensch-Maschine" światło dzienne ujrzał w 1979 roku. To na nim ukazał się legendarny numer "Das Model".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń