Maturalny Nobel i stand-upy - zacznij poranek z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 14:27
W audycji powiemy m.in. o nagrodzie stypendialnej Maturalny Nobel, a jej laureatka odwiedzi nasze studio. Porozmawiamy również ze stand-uperem o fenomenie tej formy rozrywki. 
Już o poranku włącz Czwórkę
Już o poranku włącz Czwórkę!Foto: shutterstock/fizkes


Piątkowy poranek rozpoczniemy od spraw uczniowskich i powiemy o nagrodzie stypendialnej dla uczniów ostatnich klas szkół średnich Maturalny Nobel. To nagroda dla osób, które chcą zmieniać świat na lepsze. Do udziału w programie stypendialnym może zgłosić się każdy uczeń szkoły średniej, który swoimi działaniami zmienia świat na lepsze. Nie ma ściśle określonych kategorii. Wielu uczniów organizuje różne akcje, angażuje się w działalność naukową, społeczną, ekologiczną, albo edukacyjną. O ich działaniach wie jednak jedynie najbliższe środowisko. Zespół maturalni.com chce tę aktywność nagrodzić i wypromować. Więcej o nagrodzie i jej laureatach powiemy po godzinie 8.15. Naszym gościem będzie Marcelina Maciąg, laureatka nagrody Maturalny Nobel.

O 9.15 zapraszamy na spotkanie ze stand-uperem Antonim Syrek-Dąbrowskim. Współcześnie stand-uperzy występują na scenach klubowych i teatralnych całej Polski. Sporo ich występów bez problemu odnajdziemy też w sieci. Grono rodzimych stand-uperów rośnie i rośnie ich popularność. 

Sztuka stand-upu to chyba jedna z najtrudniejszych form scenicznego występu, bo poddana jest presji bycia cały czas zabawnym.

Czytaj także:


***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w piątek (01.03) o godz. 7.00 zaprasza Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Uczniu poznaj swoje prawa - przewodnik po szkolnej legislacji [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 18:45
W Czwórce przyglądamy się prawom ucznia. Pomaga nam w tym Marcin Kruszewski, twórca popularnego profilu o tematyce prawniczej i autor przewodnika po szkolnej legislacji. Podpowiada on w nim, jak uczniowie mogą korzystać ze swoich praw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs CanSat. Sonda jak puszka i naukowe badania

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2024 21:20
CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. - Udział w tym konkursie to dla nas szansa, żeby nauczyć się ciekawych rzeczy i zdobyć doświadczenie - mówi zespół z Liceum Bednarska Szkoła Realna.
rozwiń zwiń