Fani "Gwiezdnych wojen": "Łotr 1" spełnia oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 07:50
- To film na który czekaliśmy od "Powrotu Jedi". Ten film jest niesamowity, dźwięk i obraz przytłaczają widza - mówili w Czwórce fani "Gwiezdnych wojen" po obejrzeniu filmu "Łotr 1".
Audio
  • O filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" opowiadają Paweł Pawłowski i Piotr Bereza (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Fani Gwiezdnych wojen: Łotr 1 spełnia oczekiwania
Foto: Fragm. plakatu

"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" to kolejna część kosmicznej sagi, historia grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci. - Na podstawie trailerów myśleliśmy, że to będzie po prostu dobry film wojenny. Dziś, po seansie wiemy, że ten film dał mi więcej, niż oczekiwałem - mówił Piotr Bereza, a Paweł Pawłowski tłumaczył, czym ta część różni się od poprzednich i czym zaskakuje.

W programie analizowaliśmy także treść filmu "Łotr 1" (bez spoilerów!;), porównywaliśmy go też z grą komputerową i mówiliśmy m.in. o humorze, który jest mocną częścią dialogów w tej części sagi.

Paweł Pawłowski Do tej pory bohaterowie "Gwiezdnych wojnach" byli czarno-biali, dobrzy albo źli. Tu nic nie jest jednolite, cel uświęca środki, rozkazy są czasem trudne do przyjęcia

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Paweł Pawłowski i Piotr Bereza (fani Gwiezdnych wojen)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

"Toksyczny mściciel" - tak straszny że aż piękny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 10:10
- Jest to bez wątpienia film zły, ale inaczej. Według mnie prowadzi on jakiś rodzaj dyskursu z kinem z lat 60. - mówi dr Jacek Rokosz, znawca kina klasy B.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Han Solo we Wrocławiu? "Inicjatywa godna poparcia"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 12:30
15 grudnia na ekrany kin wejdzie kolejna opowieść o uniwersum Georga Lucasa - "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Niewykluczone także, że już wkrótce jeden z bohaterów sagi pojawi się we Wrocławiu. Na cokole.
rozwiń zwiń
Czytaj także

George Lucas lubił szybkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:00
A dowiadujemy się tego z nowej biografii reżysera "George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia". W Czwórce rozmawiamy o niej z aktorem Bartoszem Obuchowiczem, fanem "Gwiezdnych wojen", który zdradza nam, czego spodziewa się po najnowszej części sagi.
rozwiń zwiń