George Lucas lubił szybkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:00
A dowiadujemy się tego z nowej biografii reżysera "George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia". W Czwórce rozmawiamy o niej z aktorem Bartoszem Obuchowiczem, fanem "Gwiezdnych wojen", który zdradza nam, czego spodziewa się po najnowszej części sagi.
Audio
  • Bartosz Obuchowicz o "Gwiezdnych wojnach" i Georgu Lucasie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Bartosz Obuchowicz i Kamil Jasieński w Czwórkowym studiu
Bartosz Obuchowicz i Kamil Jasieński w Czwórkowym studiuFoto: Czwórka

- Z biografii Lucasa dowiedziałem się mnóstwa ciekawych rzeczy - chociażby tego, że, tak jak Kieślowski, reżyser nie lubił siedzenia na planie, a wolał pracę w montażowni. To tam tworzył magię swoich filmów - mówi Bartosz Obuchowicz.

Bartosz Obuchowicz Mam nadzieję, że "Łotr 1" będzie pozytywnym zaskoczneiem i nową jakością

Tak jak i pierwsza - nowa część lucasowej sagi "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" także powstawała z pewnymi trudnościami. - Historia zatacza zatem koło - przekonuje zaproszony przez Czwórkę aktor. W "Pierwsze słyszę" wyjaśnia, jakie były jego obawy związane ze zmianą producenta "Gwiezdnych wojen" oraz na ekranową realizację której z części sagi czeka najbardziej.

A komu Bartosz Obuchowicz najchętniej użyczyłby głosu, gdyby powstała polska wersja językowa filmu? Oraz, czy "Łotr 1" wprowadzi do "gwiezdnej opery mydlanej" nową jakość? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy. 

Sprawdź także
gwiezdne wojny pap 1200.jpg
Han Solo we Wrocławiu? "Inicjatywa godna poparcia"

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Bartosz Obuchowicz

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 8.09

jsz/kul

Czytaj także

Youtuber Dakann i jego fascynacja "Gwiezdnymi wojnami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 18:30
Dakann odkrył to uniwersum już w wieku 10-11 lat, a o swoim hobby opowiedział w Czwórce. Tym razem audycję Filipa Chajzera wyjątkowo poprowadził Kamil Jasieński, a tematem programu były pasje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Troll 2". Kultowy, bardzo zły film

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 08:38
Niski budżet, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo i fabuła nietrzymająca się kupy to doskonały sposób na najgorszy film w kinematografii. Twórcy "Trolla 2" dodali do tego jeszcze kilka elementów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Toksyczny mściciel" - tak straszny że aż piękny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 10:10
- Jest to bez wątpienia film zły, ale inaczej. Według mnie prowadzi on jakiś rodzaj dyskursu z kinem z lat 60. - mówi dr Jacek Rokosz, znawca kina klasy B.
rozwiń zwiń