Gry i Komputery Minionej Ery. Smak dzieciństwa we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 11:20
- To, czym się z kolegami pasjonujemy i czym chcemy się podzielić, nazywamy retroinformatyką - wyjaśnia Wojciech Frabiński, współtwórca muzeum Gry i Komputery Minionej Ery, które powstaje we Wrocławiu.
Audio
  • Gry i Komputery Minionej Ery - o nowym muzeum, które powstaje na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Paul Stringer

Wojciech Frabiński Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery będzie miksem sprzętów ciekawych z punktu widzenia historycznego oraz eksponatów znanych każdemu komputerowemu maniakowi

Jak na razie w kolekcji wrocławskiego muzeum znajduje się ponad dwieście urządzeń stacjonarnych, pół tysiąca konsol przenośnych i setki gier mechanicznych i elektrycznych. - Z jednej strony zaprezentujemy klasykę, czyli Commodore 64, Atari i popularne w Polsce Pegasusy. Z drugiej - zamierzamy sięgnąć jeszcze głębiej, do technologicznej prehistorii - zapowiada rozmówca Kamila Jasieńskiego.

W muzeum powstanie też salon gier, który przeniesie gości do czasów beztroskiego dzieciństwa z lat 90. Jaka maszyna będzie pełnić funkcję wehikułu czasu i kiedy złom staje się bezcenny? O tym m.in. w nagraniu audycji.

Czytaj także
komputer 1200.jpg
Kultura w sieci dostępna dla wszystkich?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 22.06.2017

Godzina emisji: 7.15

kul/pg

Czytaj także

Jak stworzyć 29 gier wideo w zaledwie 36 godzin?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 11:13
Takiemu wyzwaniu można było stawić czoła podczas zakończonego właśnie i organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową Warsaw Film School Game Jam 2. Kto został zwycięzcą wydarzenia i jaki był jego przewodni temat?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc jest z technologiami za pan brat

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 12:00
- Mimo upływu lat ciągle kocham nowe technologie i próbuję nie zostać w tyle. Zwłaszcza jeśli chodzi o gry, ktore pozwalają mi "pofruwać" - przekonuje jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych.
rozwiń zwiń