"Pracowaliśmy wiele lat, żeby Tattoo Konwent przestał być imprezą dla zamkniętego środowiska"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 12:19
W weekend 28 i 29 lipca w Gdańsku odbędzie się Tattoo Konwent. Jedno z najważniejszych tegorocznych imprez dla fanów tatuażu. 
Audio
  • ABC sztuki tatuażu na Tattoo Konwent w Gdańsku (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Dominik Mądrachowski (organizator Tatoo Konwent w Gdańsku)
Dominik Mądrachowski (organizator Tatoo Konwent w Gdańsku)Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

W ostatni weekend lipca w Trójmieście będzie można spotkać czołowych artystów zajmujących się projektowaniem i przenoszeniem rysunków na ciało. I to nie wszystko. Oprócz konkursów, spotkań z tatuatorami, pokazów najlepszych projektów na żywych modelach będzie można posłuchać muzyki, spróbować świetnego jedzenia i obejrzeć widowiskowe show akrobatyczne. O tegorocznej odsłonie opowiadał organizator konwentu Dominik Mądrachowski.

-  Kwintesencją festiwalu są konkursy, na które zjeżdżają się najlepsi polscy i zagraniczni artyści. Ich zmagania ocenia jury złożone z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny tatuażu - mówił. - Niektórzy, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną przywożą nawet kilku najlepiej wytatuowanych modeli, prezentujących tatuaże na naszej scenie - opowiadał.

Dlaczego konwent dzieli konkursy na kategorie? Jak wygląda skala ocen prac tatuatorów? Na czym polega konkurs w sekcji "Dziarka w ciemno", czym zajmuje się studio Banana Ink i skąd w programie konkursy dla dzieci? I jakich gości będziemy mogli spotkać w tym roku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Dominik Mądrachowski (organizator Tattoo Konwent w Gdańsku)

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Disco sucks! Noc, która miała zniszczyć muzykę disco

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 10:44
Dokładnie 39 lat temu, 12 lipca 1979 r. na stadionie miejskim w Chicago miała miejsce tzw. "Noc Zniszczenia Disco – Disco Demolition Night", na którym masowo palono płyty disco.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strangers Things Party. Z miłości do lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 12:30
W sieci pojawił się zwiastun 3. sezonu popularnego serialu, zaś na imprezowej mapie Polski pojawiła się informacja o czwartej odsłonie Strangers Things Party.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rock Your English. Gramatyka języka angielskiego w klimacie rocka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 13:28
Paweł Grabias jest nauczycielem języka angielskiego innym niż ci, których znamy ze szkoły. 
rozwiń zwiń