Robotyka, nowe media, data science. Studia z przepustką do kariery

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:19
Ukierunkowanie ścieżki kształcenia będzie mieć wpływ przyszłe życie zawodowe. Warto na tym etapie zastanowić się, jakie studia wybrać, by znaleźć wymarzoną posadę. 
Audio
  • Nauka języków, programowanie, a może budownictwo? Jaki kierunek studiów wybrać? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ wavebreakmedia

szkolnictwo absolewncie studia uczelnia studenci 1200 shutt.jpg
Wymierające kierunki studiów. Czego nie studiować?

Przed maturzystami jedna z najważniejszych decyzji w ich życiu. Wybór kierunku studiów będzie warunkował nie tylko to, ile nauczymy się w ciągu trzech, pięciu czy sześciu lat studiów. W dużej mierze wpłynie na nasze przyszłe życie. 

Najpopularniejszym kierunkiem nadal jest informatyka, choć coraz częściej pojawiają się głosy, że nie musimy kończyć studiów wyższych, by np. zostać programistą. - Rzeczywiście, programowania możemy uczyć się także na kursach, ale dyplom wyższej uczelni nadal otwiera wiele drzwi - mówiła Beata Pietrzyk z Jobhouse. 

student-3500990_1280 (1).jpg
Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Brakuje kilkunastu tysięcy informatyków i zapotrzebowanie na nich nadal rośnie. Cały czas rosną też ich pensje. - To bardzo pożądany zawód. Pracodawca musi liczyć się z tym, że jeśli chce mieć w swoim zespole dobrego specjalistę, musi pomyśleć o dobrym wynagrodzeniu. To trend, który w najbliższych latach raczej nie ulegnie zmianie, przeciwnie, pensje w tym zawodzie najprawdopodobniej będą rosnąć - przekonywała i dodawała, że to niejedyne kierunki studiów, które gwarantują pracę w zawodzie. 

Co poza programowaniem warto studiować? Ile zarobimy, jako początkujący programiści? Jakie możliwości rozwoju mamy w tym zawodzie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Beata Pietrzyk z Jobhouse 

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 8.26

ac
Czytaj także

Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:46
Okazuje się, że im wcześniej zaczniemy myśleć o naszej przyszłej karierze, tym lepiej. Nie ma jednak sensu planownie konkretnego zawodu, bo ten prawdopodobnie jeszcze nie istnieje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja Dyplomacja. Z wizytą w placówkach dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:00
Akcja Dyplomacja to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej. Dzięki niemu można poznać pracę ambasadorów i dyplomatów od podszewki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
rozwiń zwiń