X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robotyka, nowe media, data science. Studia z przepustką do kariery

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:19
Ukierunkowanie ścieżki kształcenia będzie mieć wpływ przyszłe życie zawodowe. Warto na tym etapie zastanowić się, jakie studia wybrać, by znaleźć wymarzoną posadę. 
Audio
  • Nauka języków, programowanie, a może budownictwo? Jaki kierunek studiów wybrać? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ wavebreakmedia

szkolnictwo absolewncie studia uczelnia studenci 1200 shutt.jpg
Wymierające kierunki studiów. Czego nie studiować?

Przed maturzystami jedna z najważniejszych decyzji w ich życiu. Wybór kierunku studiów będzie warunkował nie tylko to, ile nauczymy się w ciągu trzech, pięciu czy sześciu lat studiów. W dużej mierze wpłynie na nasze przyszłe życie. 

Najpopularniejszym kierunkiem nadal jest informatyka, choć coraz częściej pojawiają się głosy, że nie musimy kończyć studiów wyższych, by np. zostać programistą. - Rzeczywiście, programowania możemy uczyć się także na kursach, ale dyplom wyższej uczelni nadal otwiera wiele drzwi - mówiła Beata Pietrzyk z Jobhouse. 

student-3500990_1280 (1).jpg
Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Brakuje kilkunastu tysięcy informatyków i zapotrzebowanie na nich nadal rośnie. Cały czas rosną też ich pensje. - To bardzo pożądany zawód. Pracodawca musi liczyć się z tym, że jeśli chce mieć w swoim zespole dobrego specjalistę, musi pomyśleć o dobrym wynagrodzeniu. To trend, który w najbliższych latach raczej nie ulegnie zmianie, przeciwnie, pensje w tym zawodzie najprawdopodobniej będą rosnąć - przekonywała i dodawała, że to niejedyne kierunki studiów, które gwarantują pracę w zawodzie. 

Co poza programowaniem warto studiować? Ile zarobimy, jako początkujący programiści? Jakie możliwości rozwoju mamy w tym zawodzie? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Beata Pietrzyk z Jobhouse 

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 8.26

ac
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:46
Okazuje się, że im wcześniej zaczniemy myśleć o naszej przyszłej karierze, tym lepiej. Nie ma jednak sensu planownie konkretnego zawodu, bo ten prawdopodobnie jeszcze nie istnieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja Dyplomacja. Z wizytą w placówkach dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:00
Akcja Dyplomacja to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej. Dzięki niemu można poznać pracę ambasadorów i dyplomatów od podszewki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy studia magisterskie są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:11
W Europie funkcjonuje trójstopniowy system edukacji wyższej. Polskimi odpowiednikami są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Nie wszyscy studenci decydują się jednak na kontynuację studiów i zdarza się, że kończą je po trzech latach, na licencjacie.
rozwiń zwiń