Bilet miesięczny za 1 zł? Dla wszystkich studentów pierwszego roku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:53
Rekrutacja na studia w Polsce wciąż trwa, a Koleje Śląskie już przygotowały dla studentów pierwszego roku niespodziankę. Uruchomiły ofertę "Studenciak", w ramach której studenci będą mogli poruszać się koleją za symboliczną złotówkę. 
Audio
  • Na Śląsku studenci będą jeździć pociągami za złotówkę (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa KAMONRAT

Celem jest pokazanie uczniom pierwszego roku, że mogą wygodnie jeździć pociągami, zamiast stać w korkach lub szukać miejsc parkingowych pod uczelnią. 

W 2017 roku, w ramach kampanii "Rok studenta", można było kupić bilet za 1 zł także na połączenia nocne i te kursujące w trakcie Juweniliów. - Akcja stała się na tyle popularna, że jej postanowiliśmy przedłużyć ją na kolejne lata. W tym roku startuje jej trzecia odsłona - mówił Adam Korkiewicz z Kolei Śląskich.

- W zeszłym roku sprzedawaliśmy ponad 4 tys. biletów miesięcznie. Mamy nadzieję na podobny, albo wyższy wynik w tym roku. To świetna okazja, żeby przekonać się o nowym komforcie jazdy, przekonać się jak przez lata zmieniła się kolej - dodawał.

Jak dostać bilet za złotówkę? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 8.15

ac/pj

Czytaj także

Egzaminy online. Jak zaliczyć sesję zdalnie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:39
Ci, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w stacjonarnych zajęciach na uczelniach, coraz częściej zdają egzaminy przez internet. Z pomocą przychodzą technologie, np. Skype, za pomocą którego studenci zaliczają testy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja Dyplomacja. Z wizytą w placówkach dyplomatycznych

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 11:00
Akcja Dyplomacja to projekt organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Szkole Głównej Handlowej. Dzięki niemu można poznać pracę ambasadorów i dyplomatów od podszewki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robotyka, nowe media, data science. Studia z przepustką do kariery

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:19
Ukierunkowanie ścieżki kształcenia będzie mieć wpływ przyszłe życie zawodowe. Warto na tym etapie zastanowić się, jakie studia wybrać, by znaleźć wymarzoną posadę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Salonikach - życie w ojczyźnie Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:28
- Studia w tym kraju są dla osób otwartych i bardzo pozytywnie nastawionych do życia iludzi. Bo tamtejsi mieszkańcy są bardzo wyluzowani i pozytywni - opowiadała Danuta Kosińska, studentka teologii na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. 
rozwiń zwiń