Nowe technologie - ruszają darmowe kursy dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:30
Rusza 12. edycja bezpłatnych kursów, które przygotują studentów do pracy w nowych technologiach. Kursy DaftAcademy to doskonała okazja, aby przekonać się, jak wygląda budowanie startupów od podstaw i które kompetencje rozwijać.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Antonio Guillem

naukowcy 1200.jpg
E(x)plory 2021. Młodzi wizjonerzy i ich nieziemskie projekty

We współpracy z warszawskimi uczelniami Daftcode - warszawska fabryka startupów - uruchamia serię praktycznych kursów dla studentów. Tym razem cykl DaftAcademy współtworzy również Google Cloud. Eksperci w dziedzinie nowych technologii będą wspólnie wdrażać młodych w tajniki programowania, projektowania i promowania cyfrowych produktów. Do 12. edycji DaftAcademy można aplikować do niedzieli 28 marca.


Posłuchaj
08:54 Czwórka/Pierwsze Słyszę - DaftAcademy 24.03. 2021.mp3 Z Kamilą Nowińską organizatorką DaftAcademy rozmawiamy o tegorocznej edycji kursów (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

- Edycja wiosenna jest na poziomie level up, czyli dla osób średniozaawansowanych. Studenci mogą się nauczyć programowania w języku Python i projektowania aplikacji mobilnych na iOS. Oferujemy także kurs communications, który pozwala troszeczkę bliżej poznać studentom PR marketing, czy employee branding - mówi organizatorką Kamila Nowińska. - Podczas tych zajęć studenci będą mogli się nauczyć komunikacji dla start-upu. Będzie też kurs "Product design", podczas którego uczestnicy dowiedzą się jakie kompetencje są potrzebne, żeby pracować w tym zawodzie.

Źr. Facebook Daftcode


Dzięki partnerstwu z Google Cloud uczestnicy po raz pierwszy będą mogli zdobyć umiejętności niezbędne do pracy z chmurą obliczeniową. - Chcemy, żeby nasze kursy odpowiadały na aktualne trendy na rynku, a chmura to faktycznie przyszłość biznesu - tłumaczy gość audycji. - Chcemy, żeby studentom było łatwiej wchodzić na rynek pracy i żeby mogli pochwalić się czymś więcej niż tylko wiedzą zdobytą na studiach.

Czytaj także:


HEADER_nieprzecietni-01.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Udział w kursach jest bezpłatny. W trakcie programu studenci będą szlifować praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w start-upach, a interaktywne wykłady online, prace domowe i wirtualne spotkania mentorskie będą odzwierciedleniem zadań, jakie faktycznie czekają młodych pracowników na początku kariery w branży nowych technologii. W tym roku w inicjatywę DaftAcademy zaangażowały się także Politechnika Warszawska, Uniwersytet SWPS, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Warszawski.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kamila Nowińska (organizatorka DaftAcademy)

Data emisji: 24.03.2021

Godzina emisji: 08.15

aw


Czytaj także

Szkoły dla przyszłych wojskowych. Jak wyglądają takie studia?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 20:06
Wojskowa Akademia Techniczna i Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie to najpopularniejsze placówki, które kształcą zawodowych żołnierzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pasjonaci edukacji" - kasa czeka na studentów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 17:45
"Pasjonaci edukacji" to ogólnopolski program stypendialny dla studentów. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z edukacją dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń