Mieszkać ładniej i lepiej. Remont - to może być pasja

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 10:02
Możemy mieć przeróżne pasje. Magda Motrenko, autorka kanału "Wnętrza Zewnętrza" uwielbia remonty, a szczególnie efekt, który przynoszą. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lucky Business/shutterstock.com

Tuż po godzinie 8.15 naszym gościem będzie Magda Motrenko, która, jak sama przyznaje, lubi zapach farb i sklepów z materiałami budowlanymi, ekscytują ją remonty i praca glazurników. Kocha kolory i urządzanie wnętrz. Magda prowadzi kanał "Wnętrza Zewnętrza" i podpowiada, jak, bez wielkich nakładów finansowych, mieszkać ładniej i lepiej. Spotkamy się z nią w Czwórce by sprawdzić co tak pasjonującego jest w remontach. 

Porozmawiamy też o aplikacji BeReal, która ma być poważną konkurencją dla Instagrama i TikToka. Zagraniczne media są zafascynowane nową aplikacją społecznościową. W niektórych artykułach przeczytamy, że jest to "obsesja pokolenia Z". W czołówce najpopularniejszych aplikacji społecznościowych znajdują się Facebook, YouTube, WhatsApp, Instagram i TikTok. Jak na razie ich pozycja wydaje się niezagrożona, choć to nie oznacza, że konkurencja nie śpi. 

Wybierzemy się też do nowego miejsca na mapie Warszawy. Sprawdzimy jakiego miejsca szuka sztuka. Kopuła 9. to 15 metrów kwadratowych, zaskakująca akustyka i budynek, który swoim wyglądem przypomina grzyba borowika. Coraz więcej artystów i artystek poszukuje nietuzinkowych przestrzeni do prezentowania swoich prac i prowadzenia działalności twórczej. Przykładem może być Komuna Warszawa. Budynek dawniej pełnił rolę edukacyjną, mieściła się tam szkoła im. Hoffmanowej. Dziś - swoje miejsce ma tam offowy teatr, a także sztuka niezależna i awangardowa. 

W audycji nie zabraknie przeglądu prasy, serwisu sportowego i serwisu kulturalnego. 

***

Na "Pierwsze słyszę" - w poniedziałek (25.09) o godz. 7.05 - zaprasza Kamil Jasieński.

 

Czytaj także

Trendy w polskim designie. Kiedy biała ściana nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:30
Do łask wraca boazeria ścienna. Coś, co jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem i okresem PRL-u, dziś jest jednym z najmodniejszych rozwiązań dekoratorskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tapicerowane meble - wygodne by usiąść wiele tysięcy razy

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 10:46
Tapicerowane meble mają ogromne znaczenie w tworzeniu klimatu wnętrza. Zapewniają ciepło i przytulność - a jak wybrać odpowiednią tkaninę tapicerską?
rozwiń zwiń