Wrocław Games Fest 2022. "Zapraszamy do wspólnej zabawy"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 16:20
- W planszówkach najfajniejsze jest to, że można spędzać czas razem, bezpośrednio, a nie w wirtualnej przestrzeni - mówił Maciej Smiatacz, organizator Wrocław Games Fest. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki.
Gry planszowe do świetna zabawa dla wszystkichzdjęcie ilustracyjne
Gry planszowe do świetna zabawa dla wszystkich/zdjęcie ilustracyjneFoto: Artem Oleshko/shutterstock.com

Jak podkreślał gość Czwórki, w XXI wieku, oba światy - zarówno gier planszowych, jak i nowoczesnego gamingu świetnie się ze sobą uzupełniają i oba bardzo intensywnie się rozwijają. - Coraz więcej autorów i wydawców gier idzie w tą stronę i chce łączyć świat cyfrowy z analogowym. Odbiorcy dostają wiec coraz częściej w planszówkach przeróżne dodatki cyfrowe - wyliczał. Jak tłumaczył, to urozmaica grę, a dodatkowo w planszówkach poruszanych jest bardzo wiele tematów - właściwie wszystkie. - To ogromny świat, zarówno dla najmłodszych, jak i dla seniorów. Tu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie - zapewniał gość Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Wszystkim, którzy dotychczas rzadko mieli okazję grać w planszówki gość Czwórki radził, by poszukali tego, co najbardziej ich zainteresuje. - Tu jest tak samo jak z książkami. Prawdopodobnie każdy ma własny rodzaj gier, który będzie mu najbardziej odpowiadał i który go "wciągnie" - tłumaczył.

Posłuchaj
10:59 planszówki_PR4_AAC 2022_11_17-08-17-34.mp3 Co czeka na uczestników Wrocław Games Fest 2022? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Dla fanów planszówek, ale nie tylko zorganizowano festiwal Wrocław Games Fest, który odbędzie się 19-20 listopada we wrocławskiej Czasoprzestrzeni. - Na naszym festiwalu pojawiają się ludzie w każdym wieku, zarówno młodzież, jak i seniorzy. Odbiór planszówek jest niezwykle szeroki i bardzo nas to cieszy - mówił Maciej Smiatacz. - Wielu ludzi po prostu nie zdaje sobie sprawy, jak rozbudowane i wciągające mogą być planszówki, dlatego warto to sprawdzić. Na rynku pojawia się bardzo wiele nowych tytułów i przeróżnych gatunków - zachęcał. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać ponad 2 tysiące różnych tytułów, a także wziąć udział w wielu konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Robert Grzędowski

Gość: Maciej Smiatacz (organizator Wrocław Games Fest)

Data emisji: 17.11.2022 

Godzina emisji: 08.35

kd

Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń