Econverse Cup - symulacja tworzenia biznesu dla młodych

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 17:14
Tegoroczna edycja programu Econverse Cup dobiega końca, jej efektem będzie Wielki Finał. - Wyłonione w trakcie eliminacji zespoły będą miały szansę zaprezentowania swoich projektów przed jury złożonego z prawdziwych rekinów biznesu - mówi Aleksander Lisowski, współorganizator wydarzenia.
Praca w zespole wymaga zaufania do siebie, ale także różnorodnych umiejętności
Praca w zespole wymaga zaufania do siebie, ale także różnorodnych umiejętności Foto: shutterstock/Billion Photos

Econverse Cup to program dla młodych przedsiębiorców. Pozwala rozwinąć projekt i zdobyć umiejętności przydatne w biznesie. - Uczestnicy mierzą się z typowo biznesowymi problemami, rozwiązują je i zdobywają umiejętności potrzebne na co dzień przy prowadzeniu własnej firmy lub w trakcie kariery zawodowej - mówi rozmówca Kamila Jasieńskiego.

Program jest skierowany dla osób w wieku od szesnastu do dwudziestu lat. Gość audycji zauważa, że to świetny czas, żeby zdobywać pierwsze doświadczenie w zakresie biznesu. - Program rozpoczął się we wrześniu, po ogłoszeniu zakwalifikowanych uczestników, stworzono pięcio-osobowe zespoły, które były wspierane przez mentorów - tłumaczy. - W ramach tej współpracy powstały projekty, na bieżąco weryfikowane przez przedsiębiorców z poszczególnych branż. Udział w programie jest dużą szansą na zmianę. 

Eliminacje dla najlepszych zespołów przeprowadzone były we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie. - Przed nami wielki finał. Osiem drużyn zaprezentuje swój pomysł na start-up, z czego dwie zostaną nagrodzone i będą miały szansę rozwijać dalej swój pomysł - tłumaczy gość Czwórki. - Jest to szansa na realne przeniesienie pomysłów na rzeczywisty grunt.

Wielki Finał Econverse Cup odbędzie się w Warszawie piątek, 16 grudnia. Podczas wydarzenia młodzi ludzie będą prezentowali swoje projekty przed jury złożonym z doświadczonych przedsiębiorców w różnorodnych branżach.


Źr. FB/Enkonverse

Poprzez rozwiązywanie problemów z mentorami ze świata biznesu, budowanie zespołów startupowych, a także intensywny networking, Econverse pozwala budować fundamenty do zakładania przyszłych polskich startupów. - Chcemy zanurzyć uczestników w społeczności, która ciągnie w górę i pokazuje, że wszystko jest możliwe - nawet gdy jest się w liceum - dodaje Aleksander Lisowski.


Posłuchaj
11:48 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Econverse 15.12.2022.mp3 Aleksander Lisowski, student SGH, opowiada o Econverse Cup (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Aleksander Lisowski (student SGH, współorganizator Econverse Cup)

Data emisji: 15.12.2022

Godzina emisji: 8.15

aw


Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi przedsiębiorczy. Jak rozwijać kompetencje biznesowe?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 13:45
Uniwersytet Gdański wspiera studencką przedsiębiorczość w ramach projektu Studenci Startera. Trwają zapisy na warsztaty, podczas których studenci dowiedzą się, jak rozwinąć swoje kompetencje biznesowe i jak zostać efektywnym pracownikiem. 
rozwiń zwiń