Śląskie Dni Fantastyki. "Pakuj się do Podziemnego Królestwa"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 15:40
Trolle, krasnoludy, czarownice i czarodzieje w ten weekend pojawią się na Śląsku. - Tegoroczna odsłona Dni Fantastyki to podróż do Podziemnego Królestwa, które stało się azylem dla stworów nie z tego świata - zapowiada główna koordynatorka imprezy Marianna Jankowiak. 
Śląskie Dni Fantastyki odbędą się w dniach 1-2 kwietnia w Chorzowie, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego
Śląskie Dni Fantastyki odbędą się w dniach 1-2 kwietnia w Chorzowie, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana BatoregoFoto: shutterstock/Tithi Luadthong

Śląskie Dni Fantastyki to wydarzenie skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajomość tematyki nie jest konieczna, żeby dobrze się bawić, co więcej - udział w imprezie może być pierwszym krokiem do nowej pasji. - Cosplay nie jest obowiązkowym strojem, ale liczymy na to, że pojawią się prawdziwe wiedźmy i potwory - śmieje się gość Czwórki. - Program przygotowaliśmy tak, żeby każdy znalazł w nim coś dla siebie.

W Podziemnym Królestwie władzę sprawuje Wuj Troll. Jest właścicielem największej speluny w głównej pieczarze Podziemi. W Trollim Szynku każdy może znaleźć chwilę wytchnienia oraz wysłuchać niesamowitych opowieści Wuja Trolla. To on właśnie zarządził, żeby każdego kto przekroczy próg Podziemi godnie przyjąć i ugościć. Ponadto na wszystkich czekają trudne zagadki i niezwykłe wyzwania. Każdy, kto podoła zadaniom, otrzyma nagrodę oraz aprobatę Wuja Trolla. - Debiutantom na naszej imprezie polecam gry planszowe, bo ot tego najczęściej zaczyna się zainteresowanie fantastyką. Można też odwiedzić nasze sale panelowe, w których odbywają się prelekcje na różne tematy krążące wokół tego świata - wymienia gość Czwórki. - Jeśli ktoś jest zainteresowany tańcem, mamy warsztaty przygotowane przez grupę Celtomania, a jeśli ktoś lubi muzykę, to na pewno spodoba mu się koncert zespołu Svita.     

Sprawdź też:

- Stałym punktem programu jest nasza Konwencja, która w tym roku poświęcona jest "podziemiom grozy", czyli chochlikom, goblinom, gnomom, a nawet wampirom. Na naszych gości na specjalnych stanowiskach będą czekać konkursy i zagadki. A nawet karaoke z piosenkami ze świata fantasy - dodaje Marianna "Berii" Jankowiak. Śląskie Dni Fantastyki odbędą się w pierwszy weekend kwietnia w Chorzowie, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego.

Posłuchaj
07:25 CZWÓRKA NDT - fantastyka 31.03.2023.mp3 Śląskie Dni Fantastyki 2023 - co w programie? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Oliwia Krettek

Gość: Marianna "Berii" Jankowiak (główna koordynatorka Śląskich Dni Fantastyki)

Data emisji: 31.01.2023

Godzina emisji: 8.30

kul

Czytaj także

LARP – gra, która rozgrywa się w rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 06:55
Rozgrywki, których uczestnicy przebierają się w postaci z gry i odgrywają swoje role w rzeczywistości, odbywają się pod nazwą LARP (Live action role–playing). Nad ich przebiegiem czuwa mistrz gry, który nawiguje przebieg wydarzeń. Ten rodzaj rozrywki jest naturalnym następstwem czytania książek fantasy. Na czym polega LARP i kto może uczestniczyć w grze? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trwa Festiwal Naukowy E(x)plory 2023 - co ciekawego w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 17:20
Festiwal E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki i nowych technologii. Od 2012 roku skupia społeczność pasjonatów nauki i specjalistów, a przede wszystkim młodych naukowców z całej Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń