E(x)plory 2021. Młodzi wizjonerzy i ich nieziemskie projekty

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 15:50
Festiwal Naukowy E(x)plory to miejsce, w którym głos mają młodzi naukowcy. Tematem tegorocznej odsłony jest "Świat technologii". Wydarzenie odbędzie się w sieci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

Zobacz
laboratorium 1200.jpg
Young power! Jak młodzi Polacy zdobywają świat?

- Jesteśmy znowu online, choć mieliśmy nadzieję, że początek dziesiątej edycji będzie wyglądał inaczej - przyznaje Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii. - W pierwszej regionalnej odsłonie, we Wrocławiu, młodzi i utalentowani naukowcy pokażą 29 konkursowych projektów.

Posłuchaj
02:59 CZWÓRKA Stacja Nauka - explory 19.03.2021.mp3 E(x)plory - co w programie tegorocznej odsłony festiwalu? (Stacja Nauka/Czwórka)

Zobacz
olsztyn mlodzi.jpg
E(x)plory 2020 - 9. odsłona festiwalu młodych naukowców

Na uczestników wydarzenia czekają także wykłady i warsztaty naukowe. - Do udziału zaprosiliśmy m.in. Piotra Koska, autora youtubowego kanału Astrofaza. A z nowości: przygotowaliśmy cykl wykładów, które w różnych miastach poprowadzą dotychczasowi laureaci Konkursu E(x)plory - wymienia rozmówczyni Macieja Oswalda. - Liczymy na to, że ich obecność zainspiruje kolejne pokolenie młodych odkrywców. 

Sprawdź także:

Zobacz
shutterstock Bundit Yuwannasiri fake news 1200.jpg
Dezinformacja - choroba XXI wieku

E(x)plory to unikalna inicjatywa kreująca i promująca kulturę naukową oraz innowacje. Główną ideą programu jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji projektów naukowych, popularyzowanie i rozwijanie dobrych praktyk firm, instytucji i innych organizacji opierających swoje działania na nauce i nowych technologiach oraz umożliwienie im współpracy z młodymi naukowcami. Od 2012 roku program odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 1200 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu ponad tysiąc projektów. Patronem wydarzenia jest Czwórka.

Regionalne Festiwale Naukowe Explory 2021 / Explory

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Oliwia Krettek

Materiał przygotował: Maciej Oswald

Data emisji: 19.03.2021

Godzina emisji: 12.30

kul

Czytaj także

Jak gry wideo poprawiają pracę mózgu?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:18
Gry typu strzelanki pomagają ćwiczyć spostrzegawczość i refleks, w grach zespołowych rozwijamy umiejętności interpersonalne, gry logiczne i strategiczne rozwijają pamięć, a jeszcze inne sprawiają, że mózg staje się… neuroplastyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezpieczne samoloty w rękach polskiego licealisty

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 15:20
Samoloty mogą być wydajniejsze i bezpieczniejsze, dzięki pomysłowi licealisty z Poznania. - Mój pomysł polepsza charakterystyki aerodynamiczne i efektywność skrzydła, co może być wykorzystywane do redukcji kosztów i do zwiększenia bezpieczeństwa - opowiada Bartek Piechocki. 
rozwiń zwiń