Rok Rzeki Wisły. Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 14:07
Zapraszamy na koncert formacji L.U.C i Rebel Babel Ensemble - kolektywu założonego przez kompozytora Jana Feat’a, rapera i performera L.U.C’a oraz aranżera Adama Lepkę.
Audio
  • "Od Ujścia do Źródła". Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble (Od Ujścia do Źródła/Czwórka)
L.U.C. i Rebel Babel Ensemble na pierwszym przystanku akcji Od Ujścia do Źródła
L.U.C. i Rebel Babel Ensemble na pierwszym przystanku akcji "Od Ujścia do Źródła"Foto: Mateusz Kulik

Międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra dęta - jak sami siebie przedstawiają - to platforma amatorów i zawodowych kompozytorów z różnych regionów Europy, których założeniem jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk. Koncert poprowadził Kuba Marcinowicz.

Całość była transmitowana na antenie Czwórki, koncert znajdziecie również na Facebooku.

***

W ramach akcji "Od Ujścia do Źródła" Czwórka planuje latem zorganizować jeszcze dwa podobne wydarzenia: 7 lipca w Warszawie (Cud nad Wisłą) oraz 14 sierpnia w Krakowie (Forum Przestrzenie). Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizulany (FINA).

Zobacz więcej Koncerty w Czwórce <<<

mat. pras./kd/jsz

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert MUZYKA

Czytaj także

Duet Catz ’N Dogz: walczymy ze stereotypami

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 17:00
W "Muzycznym Lunchu" Wojtek i Grzesiek, czyli duet Catz'N Dogz, jeden z najważniejszych projektów na polskiej scenie muzyki elektronicznej ostatnich lat, opowiadali o ich najbliższym, objętym patronatem Czwórki koncercie w warszawskim Klubie Smolna, a także o fonograficznych projektach Pets i Step Recordings. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od Ujścia do Źródła". Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:23
Houseboaty, Gdańsk z kajaka, wiślane trasy rowerowe, rejs kulturalny po Wiśle - to 9 czerwca były tylko niektóre atrakcje i tematy Czwórkowych audycji prosto z Gdańska. Po nich odbył się specjalny koncert w wykonaniu formacji L.U.C & Rebel Babel Ensemble.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sára Tímár, Ferenc Sebő - ich historia muzyki nad Dunajem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:00
Ferenc Sebő jest założycielem zespołu, w którym karierę rozpoczynała Márta Sebestyén oraz Péter Éri - obecnie członkowie znanego Muzsikas Folk Ensemble. Razem z wokalistką Sárą Tímár opowiadał w Czwórce o historii węgierskiej muzyki i własnej drodze do jej odkrywania.
rozwiń zwiń