SuperMayer i Loadstar w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2011 11:40
W ramach specjalnego cyklu audycji "Na 4 ręce", w którym Hubert Augustyniak przypomina najlepsze koncerty z tegorocznego festiwalu Audioriver, tym razem można było posłuchać setu SuperMayera. Dodatkowo mieliśmy dla Was wywiad z Loadstar.
Audio

SuperMayer powstał w 2007 roku. Duet tworzą dwaj producenci, związani z renomowaną wytwórnią Kompakt z Kolonii – Michael Mayer oraz Superpitcher. Ich współpracę rozpoczął wspólny materiał na album "Save The World". Udany debiut zaowocował zaproszeniami od innych artystów proponujących remikserską kooperację. W ten sposób powstał szereg przeróbek, choćby dla Hot Chip, Foals, czy "Tiergarten" dla Rufusa Wainwrighta. Obaj artyści są bardzo dobrze znani na niemieckiej scenie elektronicznej już od lat 90., tworząc trzon brzmień house i minimal techno. Michael Mayer jest nie tylko didżejem i producentem, ale również współwłaścicielem Kompaktu – wytwórni i sklepu płytowego. Superpitcher zaś wypłynął na szerokie wody dzięki pracy dla kolońskiej oficyny, dla której wyławia twórcze perełki wśród młodych producentów. W 2001 roku ukazał się jego pierwszy singel "Heroin", to był przełom w jego karierze.

Dodatkowo zaprezentowaliśmy wywiad Eweliny Grygiel z formacją Loadstar!

Pod tą nazwą ukrywa się dwóch bristolskich producentów – Gavin Harris, znany szerzej jako Xample i Nick Hill, czyli Lomax – doskonale znanych wielbicielom łamanych brzmień drum’n’bass. W 2007 roku z połączenia surowego, acz mocno tanecznego brzmienia Xample i upodobania do eksperymentów Lomaxa, powstał Loadstar – mieszanka iście wybuchowa. Przykładem jest ich pierwszy wspólny krążek dla Ram Records – "Lowdown / The Latter". Niezwykle owocnym i twórczym dla duetu okazał się rok 2010, który przyniósł nowe produkcje, w tym "Remember" i "Link To The Past".

Zapraszamy do wysłuchania/obejrzenia wywiadu z Loadstar!

/

Gościem w studiu był Łukasz Napora, rzecznik festiwalu Audioriver. A w kolejnych audycjach Czwórka – Radio z Wizją nada sety Robag Wruhme, Vitalic, Paula Kalkbrennera i TeeBee oraz wywiad z DJ Marky’m.

Trzydniowy festiwal Audioriver to najważniejsza impreza elektroniczna w Polsce. Czwórka – Radio z Wizją stale patronuje tej imprezie. W tym roku blisko 20-osobowa ekipa Czwórki za pomocą 10 kamer nagrywała większość koncertów i setów didżejskich grających w Płocku artystów. Można ich słuchać w piątki o godz. 23.00 w specjalnych wydaniach audycji Huberta Augustyniaka "Na cztery ręce".

 

Czwórka

Czytaj także

Audioriver 2011 – kulisy i wrażenia (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2011 10:13
Kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej i niezależnej odbywającego się w Płocku, to już historia. Relację z imprezy, której patronowała Czwórka, przygotowała Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audioriver 2011: Ernesto Ferreyra (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 09:00
W Czwórce po raz kolejny gości festiwal Audioriver. Tym razem kolejna gratka dla fanów: set didżejski Ernesto Ferreyry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wywiad z Gillesem Petersonem w "Czwórce"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 09:00
W audycji "Na cztery ręce" po raz kolejny gościł festiwal Audioriver.
rozwiń zwiń