X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień ojca: współczesny tata godzi role

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 13:51
O ojcostwie opowiadają Stefan Friedmann, Krzysztof Hołowczyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak, Michał Wiśniewski i wielu innych.
Audio
Michał Wiśniewski
Michał WiśniewskiFoto: facebook.com

Na księgarskich półkach pojawił się "Tata", czyli zbiór wywiadów z ojcami. Jego autorka, Sonia Ross przyznaje, że każdy z rozmówców czymś ją zaskoczył. W swych opowieściach Panowie nie dają gotowych rozwiązań, definicji, nie mędrkują. Ross pokazała pełne pokory podejście do roli taty.

- Każda z tych historii jest trochę inna, bo każdy z ojców to inny człowiek. Chociażby dlatego, że mają oni dzieci w różnych okresach życia - mówi Sonia Ross. - Krzysztof Hołowczyc przyznaje, że inaczej wychowywał swoje starsze córki, a inaczej wychowuje 4-letnią Tosię.

O wiele bardziej zaskoczył jednak autorkę Michał Wiśniewski. - Nie wiedziałam, że jego ojciec był fałszerzem dzieł sztuki i siedział w więzieniu. Stamtąd słał do swego syna listy pisane krwią zmieszaną z cegłą - opowiada Ross w Czwórce.

/

Ostatnio zmienia się rola ojca; przestaje on być patriarchą rodu, a staje się przyjacielem swojego dziecka. Robi się bardziej wrażliwy na jego potrzeby, rozmawia z nim, jest blisko. Kiedyś tata był świętością i trochę "manekinem niedzielnym". Dzisiejsi ojcowie muszą się wpasować w aktualny świat.

- Mamy do czynienia z próbą pogodzenia bardzo sprzecznych wymagań, które definiują rolę ojca. Z jednej strony ma on być ciepły i dostępny dla dzieci, z drugiej - powinien pozostać mężczyzną odnoszącym sukcesy, pracującym, "będącym w świecie" - mówi Radosław Kaczan psycholog z SWPS.
Jak współcześni mężczyźni radzą sobie z wyzwaniami i jak będzie wyglądała rola ojca za kilkadziesiąt lat? Nad tym zastanawiali się w Czwórce goście Bogusi Marszalik i Krzysztofa Grzybowskiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji "Na cztery ręce".

Przypominamy także o Dniu Taty - to już dziś!
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dłużej z dzieckiem!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 11:53
Od 2012 roku urlopy macierzyńskie i ojcowskie będą dłuższe. Mama i tata dostaną dodatkowe tygodnie na opiekę nad maluchem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być dobrym tatą?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 08:00
- To co najlepszego możemy zrobić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę, bo od tej relacji zależy wszystko, co się później w życiu tych dzieci dzieje - mówił w Czwórce Paweł Woliński z fundacji "Mama i Tata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być mamą to tylko w Norwegii, Islandii i Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 19:14
Polska w raporcie "Mama Indeks" szwedzkiej organizacji Raedda Barnen zajmuje 28 miejsce.
rozwiń zwiń