Wakacyjny seks jak ugryzienie kleszcza

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 12:00
- Jeżeli idziemy z kimś do łóżka to warto pamiętać, że wpuszczamy tam też choroby jego poprzednich partnerów seksualnych - przestrzegała w Czwórce Anna Stefanek, specjalistka od chorób narządów rodnych.
Audio
  • Anna Stefanek o niebezpiecznych zachowaniach seksualnych w czasie wakacji

Wakacje sprzyjają beztrosce i ryzykownym zachowaniom seksualnym. Już 70 procent singielek przyznaje się do uprawiania seksu bez zabezpieczeń! 

18 procent spośród 2 tys. kobiet, które wzięły udział w badaniu, twierdzi, że często są zbyt pijane, aby pamiętać o zabezpieczeniu. 8 procent przyznaje natomiast, że po prostu... nie lubi stosować prezerwatyw. Mimo rozluźnienia obyczajów, jedna na dziesięć singielek wstydzi się zapytać partnera o ochronę.

Zdaniem Anny Stefanek, gościa audycji "Na cztery ręce" takie zachowanie, to głupota. - Nie ma, że nie wypada, trzeba myśleć o sobie. Dziewczyna musi pamiętać, że mężczyzna, z którym decyduje się na seks jest potencjalnym ojcem jej dziecka. Poza tym, jeśli zajdzie z facetem, który jest pijany to u dziecka można się rozwinąć płodowy zespół alkoholowy - przestrzegała.

Kluczowa dla bezpieczeństwa seksualnego młodzieży jest świadomość zagrożeń towarzyszących zbliżeniom fizycznnym. Z tym, niestety, w pruderyjnym polskim społeczeństwie nie jest najlepiej. - Nie tak dawno, gdy zaproponowałam lekcje uświadamiające w jednym z warszawskich liceów, dyrektor zgodził się na ich przeprowadzenie jedynie w klasach maturalnych, gdyż obawiał się oskarżeń o deprawację młodzieży. Okazuje się, że edukację seksualną młodych ludzi należałoby zacząć od uświadomienia ich rodziców - opowiadała Anna Stefanek.

Więcej na temat tego, jak bezpiecznie uprawiać seks na wakacjach i nie tylko dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzieci rodzice

Czytaj także

Płynne granice w "teatrze płci"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 08:00
- Jeśli chłopiec zamiast żołnierzykami woli się bawić lalkami, to nie powinniśmy robić z tego hecy, tylko dać mu lalkę - mówił w Czwórce kulturoznawca Radosław Muniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego zło jest pociągające?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 17:30
Demony, głosy, zbrodnie i... kara. Czemu interesuje nas tak bardzo zła strona ludzkiej natury? Odpowiedź zna Helena Kowalik. Posłuchaj rozmowy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska światowym centrum wyzysku i niskich płac?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 18:30
60% studentów płaci za studia, 20% nie ma pracy, 60% pracuje na "umowach śmieciowych". Polska staje się światowym centrum…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ile bycie "eko" ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 08:00
"Nie kibicuj niszczeniu lasów!" – to nowa kampania społeczna Polskiej Zielonej Sieci i temat rozmowy o ekologii w audycji "Na cztery ręce".
rozwiń zwiń