Studenci medycyny po godzinach

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 11:57
To nieprawda, że studenci wydziałów lekarskich siedzą non-stop w książkach. Okazuje się, że mają czas na "Co nie co" - piosenkę, poezję, kabaret i śpiew.
Audio
  • "Wielkie, małe Co Nie Co” - reportaż Ewy Michałowskiej (Na cztery ręce/Czwórka)
Studenci medycyny po godzinach
Foto: Glow Images/East News

W podziemiach Domu Studenta Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku dzieją się rzeczy niesamowite. Członkowie klubu "Co nie co" spotykają się tam od 55 lat. Mówią, że tam właśnie żyją.
Wszystko zaczęło się od jednego pokoju, zimnego piwnicznego pomieszczenia, dziś przez klubowiczów zwanego Alaską. Teraz w podziemiach akademika jest też Kanada a nawet Las Vegas. Studenci zajęli już pół piwnicy, każdy pokój ma swoją nazwę. 
"Co nie co" to ucieczka od nauki, trudnych i wyczerpujących zajęć na uczelni i w szpitalu. Studenci Wydziału Lekarskiego tu mają czas na swoje pasje. Od 1974 roku klub organizuje "Spotkania pod schodkami" - pomysłodawca tej imprezy zjawia się na niej co roku, mimo że jest poważanym, praktykującym lekarzem.
- To miejsce dla wszystkich, którzy coś pisali, coś śpiewali, coś chcieli powiedzieć i podzielić się tym z innymi - opowiadają klubowicze o "schodkach".

Dowiedz się więcej o tym wydarzeniu słuchając załączonego reportażu Ewy Michałowskiej "Wielkie, małe Co nie co".

Reportaż został zrealizowany w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(pj)

Czytaj także

Cyfrowa legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 13:07
O tym, ile radości sprawia tworzenie czegoś dla innych, przekonują bohaterki reportażu Grażyny Wielowieyskiej "Cyfrowa baśń", czyli uczennice VI klasy Zespołu Szkół w Konstancinie-Jeziornej, które piszą bajki po angielsku i zamieszczają je w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By pamięć o babci nie zginęła

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:48
"Miła, padnij" - tak krzyknęła "Cyganka" do Teresy Lewtak-Stattler i może tym poleceniem uratowała jej życie w Powstaniu Warszawskim. Dziś, filmowo o "Miłej" opowiada jej wnuczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografia to przygoda

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 11:11
Fotografia potrafi zatrzymać czas. Dla Małgorzaty Pióro jest pracą, życiem i zawodem, ale przede wszytkim pasją. Fotografka wraz z Zygmuntem Nowakiem swym hobby zaraża najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka potrafi uwolnić

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 13:27
- Książka potrafi uratować z samotności, pomóc, zmienić - twierdzi Agnieszka i pakuje w kartony kolejne tomy powieści. Te kartony zawozi do osadzonych w więzieniach.
rozwiń zwiń