Cyfrowa legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 13:07
O tym, ile radości sprawia tworzenie czegoś dla innych, przekonują bohaterki reportażu Grażyny Wielowieyskiej "Cyfrowa baśń", czyli uczennice VI klasy Zespołu Szkół w Konstancinie-Jeziornej, które piszą bajki po angielsku i zamieszczają je w internecie.
Audio
  • Reportaż Grażyny Wielowieyskiej pt. "Cyfrowa baśń" (Na cztery ręce/Czwórka)
Cyfrowa szkoła
Cyfrowa szkołaFoto: Glow Images/East news

- Wspólnie stworzyliśmy dla dzieci zagranicznych książeczkę z legendą o powstaniu Polski - mówi Agnieszka Halicka, bibliotekarka i pomysłodawczyni akcji. - Ale niełatwo było zorganizować pracę, bo dziewczyny przychodziły po prostu "w wolnej chwili". Podzieliłyśmy się obowiązkami, ustaliłyśmy, kto będzie pisał, a kto rysował. Ostatecznie opracowanie legendy trwało miesiąc.

Wirtualna książeczka powstała w ramach projektu "Nasza gazeta online", zakładającego współpracę między różnymi szkołami. W myśl założeń przedsięwzięcia uczniowie mają pisać artykuły o tym, co dzieje się w ich kraju, miastach i szkołach.

- Ale książek projekt nie obejmuje, to nasza własna inicjatywa - mówi z dumą Agnieszka Halicka. Wyjawia, że niedawno uczniowie klasy IV napisali sporo własnych bajek, które zostaną opublikowane w formie cyfrowej. - Dzieci nie mogą się już doczekać. Lubią pracować na komputerze i szybko opanowują jego kolejne funkcje.

Zobacz także: Reportaże w Czwórce <<<

Zdaniem Agnieszki Halickiej tworzenie tego typu wirtualnych książek jest działalnością, którą warto kontynuować.

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj nagrania reportażu Grażyny Wielowieyskiej, pt. "Cyfrowa baśń".

(mk)

Czytaj także

Zmienić szare podwórko w kolorowy raj

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 14:53
Warszawskie podwórko ogniska Towarzystwa Przyjaciół dzieci na Pradze było bardzo smutnym miejscem. Dzięki wysiłkowi wielu ludzi zamieniło się jednak w wesoły, kolorowy ośrodek, z którego chętnie korzystają młodzi okoliczni mieszkańcy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czytanie w myślach bliżej, niż myślisz

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 13:00
– Już teraz osoby całkowicie sparaliżowane, które nie potrafią nawet poruszyć gałką oczną, są w stanie "napisać" tekst na ekranie komputera – mówił Mateusz Rusiniak, który zajmuje się najnowszymi technikami neuroobrazowania mózgu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polowanie na rycerza bez konia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 10:02
– Pisząc historie o nietypowych bohaterach, próbujemy walczyć z gotowymi schematami – mówią w Dwójce młodzi autorzy bajek dla dzieci, którzy wiedzą, że absurdy są czasem potrzebne.
rozwiń zwiń