Odessa w 72 godziny. Zakwateruj się blisko plaży

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 11:00
- Wielu osobom wydaje się, że mieszkanie w centrum miasta jest super - nie w Odessie - mówi Marcin Jan Orłowski z East Travel TV. - Tam mieszkanie przy plaży jest najlepszym rozwiązaniem - poleca. 
Audio
  • Odessa - jak się tam dostać, gdzie spać i jak poruszać się po tym mieście (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
  • Marcin Jan Orłowski, East Travel TV, opowiada o turystycznych atrakcjach Odessy i jej kulinarnej ofercie (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Odessa
OdessaFoto: Pixabay.com/reksik004

- Ja zawsze polecam na Ukrainie wynajem apartamentów, tańszych lub droższych, bliżej centrum lub plaży, ale ta forma zakwaterowania jest dla turysty najkorzystniejsza - mówi Czwórkowy ekspert. 

Zanim jednak się zakwaterujemy, musimy jakoś się tam dostać. Najszybciej do Odessy podróżuje się samolotem, ale można też wybrać tańszy środek transportu, jak kolej. - W Polsce jedziemy do Przemyśla, a tam kupujemy bilet do Lwowa, a potem do Odessy - radzi Marcin Jan Orłowski. - Taka podróż zajmie nam około 18 godzin, ale będzie dość tania - dodaje. 

Czytaj także:
Bieszczady 1200.jpg
Bieszczady na weekend. Wybierz najlepsze atrakcje

Bezsprzecznym atutem Odessy są jej plaże. Te płatne oferują nam bezpieczeństwo i czysty piasek, czego raczej nie doświadczymy w dzikich miejscach.

Rozmówca Matusza Kulika podkreśla też walory kuchni tego regionu, tak bardzo innego od reszty kuchni Ukrainy. Na restauracyjnych stołach królują ryby, owoce morza i kawior, ale można znaleźć też lokale z kuchnią europejską. 

Ile to wszystko może kosztować? Co warto zobaczyć w samej Odessie? I czy Odessa w 72 godziny rzeczywiście ma sens? O tym w materiale Mateusza Kulika. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 7.36, 8.37

pj/kd

Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką: Opinogóra

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 14:24
Tym razem wybierzemy się w okolice Ciechanowa, do małej wioski, gdzie na terenie uroczego parku krajobrazowego znajduje się Muzeum Romantyzmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Frombork - kto jest królem klejnotu Warmii?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:20
Przez 30 lat ulicami tego miasta przechadzał się Mikołaj Kopernik. Dziś polski astronom ma tam swój grób, swoje muzeum, pomnik, kanał i wieżę. 
rozwiń zwiń