Podróż w 72 godziny. Bratysława z lotu ptaka i budynki jak chatki z piernika

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 10:23
Często zatrzymują się tam turyści podróżujący do Austrii, Włoch i na Bałkany. My proponujemy, by zostać w tym mieście trochę dłużej. Dlaczego warto odwiedzić Bratysławę?
Audio
  • Ewa Mielczarek z Evitravel.pl o tym, co warto zobaczyć w Barcelonie (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Bratysława, Słowacja
Bratysława, SłowacjaFoto: peter89ba/Pixabay

rzym 1200.jpg
Wakacje w 72 godziny - wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

- Spektakularne wrażenie robi punkt widokowy przypominający statek kosmiczny - mówiła Ewa Mielczarek, podróżniczka i autorka bloga Evitravel.pl. - Mieści się na moście Słowackiego Powstania Narodowego nad Dunajem. Z tego miejsca możemy oglądać panoramę Bratysławy z 360 stopni.

- To także doskonałe miejsce dla fanów sztuki, którzy mogą przebierać w ofertach licznych bratysławskich galerii. Nie możemy też zapomnieć o obowiązkowym punkcie dla turysty, który pierwszy raz odwiedza to miasto, czyli o położonym na wzgórzu nad Dunajem Bratysławskim Zamku - wyliczała blogerka. 

W których galeriach warto spędzić nawet kilka godzin? Gdzie w Bratysławie zobaczymy najlepsze murale? Który budynek wygląda jak "świąteczna chatka z piernika" i jak go odnaleźć? Ile kosztuje bilet autobusowy z Polski, gdzie warto szukać noclegu i czego musimy spróbować, wybierając się na Słowację? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba MarcinowiczKamila Dębczak 

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Ewa Mielczarek, podróżniczka i autorka bloga Evitravel.pl

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.15

ac

Czytaj także

Odessa w 72 godziny. Zakwateruj się blisko plaży

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 11:00
- Wielu osobom wydaje się, że mieszkanie w centrum miasta jest super - nie w Odessie - mówi Marcin Jan Orłowski z East Travel TV. - Tam mieszkanie przy plaży jest najlepszym rozwiązaniem - poleca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budapeszt - 72 godziny pod parlamentem, na bazarach i w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 13:36
Stolica Węgier formalnie powstała w 1872 roku z połączenia trzech miejscowości: Budy, Óbudy i Pesztu. Dziś jest to jedno z największych miast Europy, w którym jest co zwiedzać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

72 godziny w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:00
Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka polskich wspinaczy, ale region ten ma do zaoferowania wiele także innych atrakcji. 
rozwiń zwiń