72 godziny w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 08:00
Jura Krakowsko-Częstochowska to mekka polskich wspinaczy, ale region ten ma do zaoferowania wiele także innych atrakcji. 
Audio
  • Dokąd warto się wybrać, będąc w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? (Najlepszy Dzień Tygo-dnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: domonions/Pixabay

- Fajnym miejscem wypadowym na Jurę Krakowsko-Częstochowską jest Zawiercie - mówią Katarzyna i Maciej Marczewscy z bloga Ruszajwdrogę.pl. - Z Warszawy można tam dotrzeć pociągiem, albo busem.

W Jurze warto odwiedzić m.in. Zamek Ogrodzieniec. - To jeden z największych zamków na Szlaku Orlich Gniazd, można go zwiedzać m.in. z audioprzewodnikiem, a potem pójść nieco dalej, by zobaczyć Gród Birów - mówili rozmówcy Czwórki. - Dla dzieciaków pewnie atrakcją będzie przejście przez kramy z pamiątkami, których dookoła zamku jest wyjątkowo dużo, a także spacer po tamtejszym Parku Miniatur. Rekomendujemy też Ojców i Ojcowski Park Narodowy, w którym jednak w weekendy bywa tłoczno. 

Które zamki jeszcze trzeba odwiedzić, będąc w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej? Gdzie najlepiej wybrać nocleg i ile kosztuje taka weekendowa wyprawa? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kuba MarcinowiczKamila Dębczak 

Data emisji: 7.09.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/pj


Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń