Bieszczady na weekend. Wybierz najlepsze atrakcje

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 09:00
Bieszczady są idealnym miejscem dla lubiących spacery na łonie przyrody. Ale jak się po nich poruszać? Od czego zacząć zwiedzanie Bieszczad?
Audio
  • Zielone szlaki i noc pod niebem pełnym gwiazd. Jedziemy w Bieszczady (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Szlak w Bieszczadach
Szlak w BieszczadachFoto: eldorado53/Shutterstock.com

Bieszczady_1200.jpg
Bieszczady poza utartym szlakiem. Co warto zobaczyć?

- W Bieszczadach najpiękniejsze są Połoniny. Jeśli jest się w tym miejscu po raz pierwszy warto wybrać się na Połoninę Wetlińską lub Caryńską - polecała Joanna Szyndler z magazynu "Podróże".

- Ze względu na ich popularność jest tam też najbardziej tłoczno. Jeżeli chcemy odpocząć od tłumu możemy wybrać mniej uczęszczane szlaki, lub na jeden dzień zrezygnować z pieszych wycieczek i skorzystać z plaży nad Soliną. To miejsce, które połączy fanów spędzania czasu w górach i nad wodą - wyliczała.

Jak dostać się w Bieszczady? Lepiej zdecydować się na podróż samochodem, czy skorzystać z innych środków transportu? Co robić, jeśli nie mamy możliwości, żeby na całą trasę pokonać pieszo? Gdzie zjeść naleśnika-giganta i dlaczego mówi się, że to w Bieszczadach najlepiej widać gwiazdy? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila DębczakKuba Marcinowicz

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Joanna Szyndler z magazynu "Podróże"

Data emisji: 3.08.2018

Godzina emisji: 8.16

ac/pj

Czytaj także

W 72 godziny dookoła Polski - Szlak Geen Velo

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 15:23
- Warmia i Mazury to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce, także pod względem historycznym - opowiada Mateusz Mysiak, podróżnik, o rowerowym Szlaku Green Velo.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. Co robić w Berlinie?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:50
Najlepszy kebab na świecie, odlotowe ciuchy i imprezy, o których długo będziesz pamiętać. To tylko kilka powodów, dla których weekend warto spędzić w stolicy Niemiec.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w 72 godziny. "Warmia nie tylko wygląda, ale też smakuje"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 14:00
- Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Warmia to jest miejsce, do którego przeprowadzili się różni ludzie z różnych miast, to weekend spędzimy nie tylko na łonie pieknej natury, ale też w towarzystwie niezwykłych osobowości - opowiada dziennikarz Michał Cessanis.
rozwiń zwiń