Jak zrobić cotton ballsy?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:00
Ażurowe kule z naturalnego sznura, uzupełnione światełkami led, to hit ostatnich czasów. Można je robić samemu. 
Audio
  • Agata Garbowska opowiada jak zrobić cotton ballsy (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Cotton ballsy możemy zrobić w różnych kolorach, koszt ich zrobienia to wydatek kilkunastu złotych (balony, sznurek i klej). Od czego zacząć i ile potrzebujemy czasu na ich stworzenie? Tym razem robienia cotton ballsów nauczy nas Agata Garbowska, qrkoko.pl. 

- Cotton ballsy, które kupujemy w sklepach często oparte są na plastikowej bazie. Można po tym poznać, że są robione fabrycznie - mówi Agata Garbowska, autorka bloga qrkoko.pl. - Prawdziwe, ręcznie robione cotton ballsy nie mają tej bazy, pod sznurkiem jest jedynie lampka - dodaje. 

To nastrojowe oświetlenie możemy wykonać samodzielnie, w domu. Niezbędne nam będą: baloniki (małe, których kształt po napompowaniu jak najbardziej jest zbliżony do kuli), klej (szkolny albo wikol, ewentualnie krochmal), sznurek (może być też tiul lub bandaż) oraz lampki (zwykłe choinkowe). - Ja do wykonania tej pracy najbardziej lubię kordonki na bazie bawełny lub czystą bawełnę - mówi gość Kamili Dębczak. 

A co jest kluczem do wykonania cotton ballsów? Czy powinniśmy wybierać z konkretnej bazy kolorów? Ile to kosztuje i ile schnie? O tym w rozmowie z "Najlepszego dnia tygodnia".

***

kotek z hebelkowa karmniki 1200.jpg
Budujemy karmnik dla ptaków >>>

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak

Gość: Agata Garbowska (kanał i blog qrkoko.pl)

Data emisji: 8.03.2018

Godzina emisji: 8.18

pj

 

Czytaj także

DIY. Kule do kąpieli zamiast drogich kamieni

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 10:00
To coś dla fanów długich kąpieli. Własnoręcznie przygotowane kule, które wyglądają jak prawdziwe drogie kamienie, umilą czas spędzony w wannie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz podbić góry? Trenuj nie tylko na poziomie morza

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 11:10
- O warunkach wysokogórskich mówimy od poziomu 2600 metrów n.p.m., ponieważ od tej wysokości znacznie spada ilość dostępnego tlenu dla naszego organizmu - mówi trenerem Karol Hennig.
rozwiń zwiń