Wróbel - mały ptak o dużych możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 17:00
Tym razem w piątkowym poranku spotkamy się z jednym z naszych najmniejszych ptaków-wróblem i podpowiemy jak w kuchni wykorzystać fasolkę szparagową. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wróble to bardzo ruchliwe ptaki, które jednak szybko się męczą. Nie mogą więc latać na długie dystanse. Gdzie występują na świecie, jak radzą sobie w trudnych zimowych warunkach, ile osobników liczą ich stada? Dlaczego wróbli jest coraz mniej?

Ponadto sprawdzimy, co fajnego i niebanalnego możemy przyrządzić z fasolki szparagowej. Jak ją przygotować, by nie straciła swoich walorów smakowych i odżywczych? Z czym najlepiej smakuje i jak ją podać?

Będzie też kolejny fragment książki "Przygody młodego przyrodnika" Davida Attenborough, wieści ze świata sportu, muzyki i kultury online. Zajrzymy również na mapy pogodowe na piątek i weekend.

***

Na audycję z cyklu "Najlepszy Dzień Tygodnia" w piątek (03.07) po godzinie 7.05 zaprasza Kuba Marcinowicz.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik z zachowaniem ostrożności. Z bliskimi i na odludziu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 13:00
Łąka, dzika plaża, obrzeża górskich szlaków - te miejsca wydają się idealne na piknik w czasach koronawirusa. O tym, gdzie znaleźć je w Polsce, opowiadają autorzy bloga Polska po godzinach i Korpopirania.pl
rozwiń zwiń