ABC biwakowania. O czym warto pamiętać, jadąc na camping?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 09:00
Camping to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu poza miastem w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Jak się na niego przygotować i co ze sobą zabrać?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: anatoliy_gleb/Shutterstock.com

Posłuchaj
04:47 _PR4_AAC 2020_06_20-10-14-21.mp3 Sposób na bezpieczny urlop w Polsce? Postaw na camping (Sobotologia/Czwórka)

 

Bezpieczne i tanie podróżowanie

shutterstock gitarzysta muzyka scena 1200.jpg
Po kinie, czas na samochodowe koncerty

To sposób podróżowania, który daje nam możliwość kontaktu z naturą za niewielkie pieniądze. Dzięki ogromnej ilości pól namiotowych i miejsc, gdzie możemy rozbić namiot, zaparkować nasz kamper i rozpalić ognisko jest naprawdę duża. W czasach koronawirusa to także jedna z najbezpieczniejszych opcji noclegowych. Nad czym warto się zastanowić, zanim wyruszymy na camping? Jak radziła Anna Żuchlińska, autorka bloga podróżniczego "Wszędobylscy" w pierwszej kolejności zróbmy listę rzeczy, które przydadzą nam się pod namiotem.

#bezpiecznycaravaning, czyli wybierz polski kemping!/Polskicaravaning.pl

ABC biwakowania. Od czego zacząć?

kultura-1200-tt.jpg
Odmrażanie życia społecznego. Czas korzystać z kultury i sportu

Do plecaka warto wrzucić spray na komary, latarkę, koc i ciepłą bluzę. Choć większość pól namiotowych posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę (dostęp do sanitariatów i kuchnię, w której możemy przygotować posiłek), możemy zabrać ze sobą kuchenkę biwakową, na której zaparzymy poranną kawę. Ci, którzy chcą wygodnie przespać noc, powinni pamiętać o dmuchanym materacu i elektrycznej pompce. Jeśli szukamy wyższego standardu, warto przejrzeć oferty glampingowe - do w pełni wyposażone namioty, lub jurty, które przypominają małe hotele. Przypadną do gustu tym, którzy w podróży stawiają na komfort.

Glamping Goals/Flying The Nest

Camping, glamping i domki letniskowe. Co wybrać?

Ale camping to nie tylko namiot. W większości ofert na terenie całej Polski znajdziemy też wygodne domki, w których rodzinnie lub z grupą znajomych będziemy mogli spędzić urlop. Rozmówczyni Weroniki Puszkar radziła, by w przypadku wynajęcia domku zajrzeć najpierw do regulaminu. - Warto sprawdzić, co znajduje się na wyposażeniu takiego obiektu. Nie każdy będzie np. oferował ręczniki, lub poszewki na pościel. Jeśli na wakacjach chcemy odpocząć od gotowania, sprawdźmy, czy w okolicy czynne będą stołówki i restauracje - mówiła.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Anna Żuchlińska, autorka bloga podróżniczego "Wszędobylscy"

Data emisji: 20.06.2020

Godzina emisji: 10:14

ac

Czytaj także

Set jetting. Podróże śladami przebojów kinowych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 18:23
Jetting to charakterystyczny rodziaj turystyki, który polega na odwiedzaniu zakątków znanych z planów produkcji filmowych i telewizyjnych. Fani kina coraz częściej wyruszają w podróż śladami swoich ulubionych bohaterów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka w Jordanii. Tak wytwarza się tradycyjną mozaikę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 19:23
Technika wytwarzania jej znana była już w starożytności. Justyna Tylczyńska z czwórkowym mikrofonem odwiedziła jordańskie miasto Madaba i sprawdziła, jak powstaje kamienna mozaika. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjazdy na wakacje 2020. Polecimy do Hiszpanii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:42
Hiszpania zamierza otworzyć granice dla turystów 1 lipca.  Kraj powoli przygotowuje się na nadchodzące wakacje, które jednak - ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem - mają być nietypowe. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alerty, wirtualne wizytówki - by sprawnie podróżować

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 10:52
Obostrzenia związane z koronawirusem z pewnością utrudnią nam podróżowanie podczas tegorocznych wakacji. Giganci internetowi spieszą nam z pomocą, wprowadzając liczne udogodnienia w swych aplikacjach. 
rozwiń zwiń