Bovska o powstawaniu teledysku do "Barometru": myślałam kolorami

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 13:18
Niebieskie niebo, kontrastujące z białymi chmurami i niebieskie garnitury - to "Barometr", najnowszy klip Bovskiej. Wokalistka pojawia się w nim na plaży.
BOVSKA
BOVSKAFoto: mat.pras.

bovska 1200.jpg
Bovska o twórczości C. K. Norwida: to nie tylko poezja

Zamiast kostiumów kąpielowych w teledysku widzimy postacie w lnianych garniturach. - Mam wrażenie, że lniane garnitury wpisują się w klimat piaszczystej wiślanej plaży. Sto lat temu to byłby właściwy strój - wspominała Bovska. - Myślę kolorami, i ten błękit okazał się symboliczny dla "Barometru".

Posłuchaj
08:03 czwórka bovska 2021_07_09-07.mp3 O powstawaniu klipu do utworu "Barometr" opowiada Bovska (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

Słuchaj także:

Barometr powstawał nad Wisłą, w okolicach Warszawy. - W Cieszycy, gdzie znajduje się słynna plaża dla nudystów. To piękne miejsce, które zmienia się z dnia na dzień. Korzeń, na którym stoimy jeszcze da dni przed kręceniem klipu zalany był wodą - wspominała artystka w rozmowie z Czwórką. - To teren rezerwatu, są tam piaskowe łachy, które mają dziki urok. Wisła jest tam zupełnie nieuregulowana. 

Czytaj także:

Teledysk miał być kręcony miesiąc wcześniej, ale było jeszcze zbyt zimno. We właściwym terminie jednak, jak wspominała artystka, podczas kręcenia "Barometru" upał dawał się we znaki zarówno ekipie jak i artystom. - Wiosna przyszła w tym roku nagle. To był jeden jedyny dzień w ciągu dwóch tygodni, kiedy nie padało - mówiła Bovska. - Akurat wyszło słońce i bardzo nas opaliło. Zupełnie się nie spodziewaliśmy takiej pogody, ale dzięki temu klip ma wakacyjny charakter - podkreślała.

Źr. Bovska - Barometr feat. Duit (Official Video)

Klip swoją premierę miał w pierwszym dniu lata. - Ten teledysk jest prosty, opowiada o relacji - mówiła wokalistka. - Chciałam, by na pierwszym planie widoczne były postacie, a lokalizacja była "abstrakcyjna, nierozpoznawalna - tłumaczyła. - Wszystko zaczęło się od tego, że ona chce popłynąć łódką, a on nie. Ostatecznie okazuje się, że on wysiada z łódki, każde z nich ma swój świat i muszą się rozstać - podkreślała. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bovska (@bovska)

Kocham plany zdjęciowe, to ogromna przyjemność. Zwłaszcza, jeśli wiesz, że wszystko idzie zgodnie z planem, ze wszystkim zdążysz i będzie dobrze - opowiadała Bovska. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Jan 

Materiał przygotował: Oliwia Krettek

Data emisji: 18.06.2021

Godzina emisji: 8.41, 8.47


Czytaj także

Kwiat Jabłoni: "Mogło być nic" jest o docenianiu świata

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 08:49
Kasia Sienkiewicz to - obok brata Jacka - wokalistka Kwiatu Jabłoni, jednocześnie reżyser teledysku do utworu "Mogło być nic", który od premiery podbija internet. - Zawarliśmy w tym utworze bardzo uniwersalny przekaz - mówiła w rozmowie z Czwórką. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski: klip "Na apatię" to było wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 13:20
Sprawdzamy, co działo się na planie najnowszego teledysku Krzysztofa Zalewskiego "Na apatię". Utwór pochodzi z ostatniej płyty artysty "Apatia". - Krzysiek śpiewa o tym, że znalazł broń na wszelkie możliwe apokaliptyczne sprawy, które targają naszym światem, ja postanowiłem troszkę to odwrócić i pokazać jego drogę i poszukiwania - mówi reżyser teledysku Adam Romanowski. 
rozwiń zwiń