Hot Chocolate Bombs podbija internet. W czym tkwi sekret czekoladowych bomb?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 11:45
- Hot Chocolate Bombs to nic innego jak mieszanka czekolady, kakao oraz pianek marshmallows - mówi twórca internetowy Gosia Smaczyńska.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MaraKa/shutterstock

Czekoladowe kule od kilku miesięcy są hitem internetu. W połączeniu z gorącym mlekiem kula topi się, a jej zawartość wystrzela na powierzchnię. Najfajniejszą rzeczą w kulach jest to, że można je dowolnie udekorować, jest więc pole dla dekoracyjnych talentów internautów.


Posłuchaj
03:30 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - Hot Chocolate Bombs 30.07.2021.mp3 Gosia Smaczyńska zdradza przepis na Hot Chocolate Bombs (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

kawa mrożona shutter 1200 Sittipong Sirichamnan.jpg
Mrożona kawa doskonała na upały - jak ją przyrzadzić?

Wykonanie Hot Chocolate Bombs wymaga nieco czasu, za to efekt jest imponujący. 

Przepis na Hot Chocolate Bombs


Składniki:
czekolada
kakao lub czekolada w proszku
minipianki typu marshmallow
inne słodycze mini (według uznania)

Sposób przygotowania:

Czekoladę roztapiamy w wodnej kąpieli, następnie przelewamy ją do foremki silikonowej z wgłębieniami o kształcie połowy kuli. Formę wkładamy do zamrażalnika, gdzie trzymamy przez ok. 10 min, żeby czekolada stwardniała. - Po upływie tego czasu czekoladowe miseczki wyciągamy na talerz i połowę z nich napełniamy łyżką kakao i wkładamy kilka małych pianek marshmallows albo jedną większą - tłumaczy rozmówczyni Mateusza Kulika. - Następnie podgrzewamy talerz w mikrofalówce. Kładziemy na nim pozostałe niewypełnione czekoladowe kule, tak, żeby brzegi półkuli się lekko roztopiły i żeby można je było połączyć z napełnionymi półkulami. Dzięki temu scalamy obie połówki i w ten sposób uzyskujemy Chocolate Bombs. Potem możemy je zatopić w gorącym mleku, w połączeniu z którym tworzą niezapomniany smak.

Źr. YouTube: Easy DIY Hot Chocolate Bombs with Marshmallows 

Hot Chocolat Bombs wyglądają efektownie i przykuwają wzrok. Przepis doczekał się wielu wersji, słodkie bomby można również wykonywać z białej czekolady i dekorować ulubionymi słodkościami.

Czytaj także: 


***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Szymon Jaworski

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 30.07.2021

Godzina emisji: 8.39

aw

Czytaj także

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
rozwiń zwiń