Złap zajawkę - zagraj w planszówki na Wrocław Games Fest 2021

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 13:03
Międzynarodowego Festiwalu Gier Planszowych - Wrocław Games Fest 2021 odbędzie się już po raz 11. Z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób, co ciekawe, są to w większości ludzie, którzy dopiero zaczynają planszówkową przygodę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com
puzzle1200.jpg
Pokochać puzzle na nowo - dla mózgu i relaksu

Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych - Wrocław Games Fest 2021 to największe na Dolnym Śląsku wydarzenie poświęcone grom planszowym.


Posłuchaj
07:11 czwórka ndt 05.11.2021.mp3 Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych - Wrocław Games Fest 2021 - co nas tam czeka? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

- Frekwencja z każdym rokiem jest coraz większa - przyznaje Maciej Smiatacz, organizator imprezy. - Od jedenastu lat, jak organizujemy festiwal, widać, że to zainteresowanie grami planszowymi rośnie. Wygląda na to, że brakuje nam kontaktu z drugim człowiekiem. Grając, możemy poznać dużo ciekawych ludzi, ciekawych gier, przyjemnie spędzić czas - dodaje.

Świat gier planszowych jest ogromny. Każdy może w nim znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich upodobań książkowych, filmowych czy zawodowych. We Wrocławiu też będzie w czym wybierać, bo organizatorzy i sponsorzy przygotowali 2000 propozycji.

- To będą przeróżne gry, od logicznych przez gry przygodowe, strategiczne, ekonomiczne, gry dla dzieci, młodzieży, dorosłych, gry dla seniorów, dla wnuków, dla studentów też – wymienia gość Czwórki. - Studenci lubują się w grach fantasy, jak "Descent" czy "Talizman" - zdradza.

Gramy we wszystko, co nam się podoba. Wszyscy są zaproszeni Maciej Smiatacz

Wrocław Games Fest od lat jest imprezą szczególną. Maciej Smiatacz przyznaje, że to właśnie we Wrocławiu dużo osób zaczyna swoją przygodę z grami. - Jesteśmy festiwalem, na który przychodzą poznać to hobby, gry, nowych ludzi, zawiązać nowe znajomości. To bardzo dobre, inne od tego, co spotykamy na wydarzeniach o podobnej tematyce – podkreśla.

Nieprzypadkowo festiwal odbywa się na początku listopada (6-7 listopada). Termin imprezy został specjalnie tak wybrany, by na festiwal dotarły nowości rynkowe, które swoją premierę miały na największym festiwalu gier planszowych w Essen w Niemczech. – Nie zabraknie u nas premier, będą też konkursy, turnieje, strefy sponsorów – zaprasza.

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Gość: Maciej Smiatacz (organizator)

Data emisji: 05.11.2021

Godzina emisji: 7.14

pj

Czytaj także

Bushcraft - szkoła przetrwania w lesie ukoi zszargane nerwy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 12:47
Noc na łonie natury wielu kojarzy się jedynie z letnią przygodą. Miłośnicy bushcraftu przekonują, że niskie temperatury nie muszą wcale przeszkodzić w leśnym survivalu.
rozwiń zwiń