Tańczyć w nieskończoność. O Krakowskim Festiwalu Tańca

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 20:30
"Tu i teraz w nieskończoność" to hasło tegorocznej odsłony imprezy, która odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury. 
Krakowski Festiwal Tańca rozpocznie się 1 sierpnia 2022 w Nowej Hucie.
Krakowski Festiwal Tańca rozpocznie się 1 sierpnia 2022 w Nowej Hucie. Foto: pixabay.com

Ideą Krakowskiego Festiwalu Tańca jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów. Tegoroczna odsłona rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa tydzień. W programie znajdą się polskie i zagraniczne spektakle taneczne, warsztaty ruchowe, wykłady oraz wydarzenia towarzyszące, które odbędą się w Nowohuckim Centrum Kultury oraz w Hevre. O imprezie porozmawiamy z Martą Wołowiec, kierowniczką Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

Wybierzemy się także na a zawody atletyczne LOGinLAB Tour 2022. Finał imprezy odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia w Krotoszynie. - W tym mieście organizujemy wyjątkowo zawody dwudniowe i już dziś mogę zapewnić, że będą one bardzo zróżnicowane. Mamy tam piękną trybunę wokół bieżni i arenę na tamtejszym rynku, więc "przetestujemy zawodników" w różnych dyscyplinach - zapowiadał w Czwórce organizator Dawid Kujawski.

W cyklu "Na talerzu" Mateusz Kulik zaserwuje kanapkę Sloppy Joe. "Niechlujny Jaś", bo tak w tłumaczeniu na język polski brzmi nazwa tej kanapki, to jeden z amerykańskich klasyków. Jego podstawą są bułka i mielona wołowina, a sekret tkwi nie tyle w dodatkach, co w sposobie przygotowania. To połączenie burgera i sosu bolońskiego. Z chrupiącego pieczywa wypływa ciepłe nadzienie, więc ubrudzenie się podczas jedzenia tego dania jest gwarantowane. - "Sloppy Joe" to weteran wśród amerykańskich kanapek, ale zanim przystąpimy do jego konsumpcji, warto podwinąć rękawy - mówi szef kuchni Bartek Kochman.

W audycji także felieton muzyczny DJ Berta oraz oraz "kosmiczna pieśń" Saturna. 

***

Na audycję "Najlepszy Dzień Tygodnia" - w piątek (29.07) o godz. 7.00 - zaprasza Szymon Jaworski

kul

Czytaj także

Oliwia Hołozubiec: teatr to szansa na rozmowę z człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2022 17:50
Ma 18 lat i jest autorką sztuki o swoim tacie. Sama ją napisała, sama wyreżyserowała i sama w niej zagrała. - "On" to monodram, który powstał w czasie, kiedy przelewały się przeze mnie różne i trudne emocje. Napisałam ten tekst z paczką chusteczek higienicznych pod ręką. Zamknęłam komputer i wtedy zdałam sobie sprawę, że to jest materiał na sztukę - opowiada Oliwia Hołozubiec. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytańczyć "Burzę". Co w programie 26. Festiwalu Szekspirowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 16:16
26. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W tym czasie do Gdańska przyjadą artyści i zespoły z Włoch, Danii, Kalifornii, Czech, Norwegii oraz z różnych części Polski.  
rozwiń zwiń