Świąteczne targi i kiermasze, czyli prezenty "last minute"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 16:00
Zamiast prezentów drogich i oczywistych, postaw na oryginalność i rękodzieło. Zdaj się też na swoją kreatywność i wykorzystaj ukryte talenty. Inspiracje znajdziesz na świątecznych targach i kiermaszach, które w ten weekend odbędą się w różnych miejscach w Polsce.  
W ostatni weekend przed świętami targi z prezentami odbędą się m.in. w Krakowie i w Katowicach
W ostatni weekend przed świętami targi z prezentami odbędą się m.in. w Krakowie i w KatowicachFoto: Shutterstock/Shyntartanya

Design nie tylko dla elit

Targi Rzeczy Ładnych to największa tego typu impreza w Polsce. Od dziewięciu lat dwa razy w roku prezentuje najlepszy polski design, najciekawszych projektantów i starannie wybrane marki, których nie można znaleźć w normalnych sklepach. W tym roku po raz drugi zawita na Śląsk. - Odczarowujemy elitarność pojęcia "design" i pokazujemy, że ładnymi i funkcjonalnymi rzeczami można się otaczać niezależnie od grubości portfela - wyjaśnia organizatorka Ajka Mroczkowska. - Wyszukujemy lokalne marki, które produkują piękne przedmioty, bo naszym zdaniem one też mają wpływ na komfort naszego życia. Hołdujemy zasadzie, żeby robić zakupy z głową i kupować mniej prezentów, ale lepszej jakości i większej artystycznej wartości. I widzimy, że ta idea zyskuje coraz większe poparcie wśród osób, które nas odwiedzają.  

Posłuchaj
05:14 CZWÓRKA NDT - targi katowice 16.12.2022.mp3 Targi Rzeczy Ładnych - zimowa odsłona na Śląsku (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Targi Rzeczy Ładnych odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 17-18 grudnia.

Dzieło ludzkich rąk

Przerób-My jest inicjatywą powstałą, żeby promować prawdziwe rękodzieło, rzemiosło oraz propagować ideę upcyklingu i przetwarzania. - Na Targach Prezentów zobaczymy dzieła ludzkich rąk: ręcznie malowane kubki, talerze, naturalne kosmetyki i makramy. Stoimy frontem do rękodzielników, których czasami nie stać, żeby wystawiać się na "prestiżowych" kiermaszach. Choć u nas też jest selekcja twórców, bo zgłoszeń mamy dużo więcej niż miejsc - mówi pomysłodawczyni imprezy Eliza Poprawa. - Osobiście największy sentyment mam do tych artystów, którzy tworzą coś z niczego. Jestem domorosłym "upcyklerem" i od dzieciństwa własnoręcznie robię prezenty.  

Posłuchaj
08:32 CZWÓRKA NDT - targi warszawa 16.12.2022.mp3 Co zrobimy na targach Przerób-My? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

Targi Prezentów Przerób-My Zima odbędą się w Warszawie w dniach 17-18 grudnia w Praskim Centrum Koneser.

Sprawdź także:

Kiermash z ukraińskimi broszkami

Świąteczne prezenty znajdą się też na Kiermashu, który w najbliższy weekend odbędzie się w Hali 100-lecia KS Cracovia w Krakowie. - Stawiamy na modę, biżuterię i dodatki, także te zimowe jak czapki, szaliki i rękawiczki - mówi współorganizatorka targów Izabela Chyłek. -  Będziemy mieć ok. 130 wystawców - w tym polską modową czołówkę. Mamy też specjalną strefę "Ornament UA", do której zaprosiliśmy artystki-rękodzielniczki z Ukrainy, które już od jakiegoś czasu mieszkają w Krakowie i tworzą piękne broszki i inne ozdoby. 

Posłuchaj
05:31 CZWÓRKA NDT - targi krakow 16.12.2022.mp3 Kiermash w Krakowie - co znajdziemy w jego ofercie? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Goście: Ajka Mroczkowska (Targi Rzeczy Ładnych), Eliza Poprawa (Przerób-My), Izabela Chyłek (Kiermash)

Data emisji: 02.12.2022

Godzina emisji: 8.45

kor

Czytaj także

Emi Buchwald i vintage-serniorki, czyli nieoczywisty urok dojrzałości

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:50
Emi Buchwald to reżyserka filmowa, która w internecie pokazuje inny modowy świat. - Na profilu Dobre stylówki starszych pań opowiadam o modzie dojrzałych kobiet, która też jest niesamowicie ciekawa i na dodatek bardzo odważna - mówi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dom Mody Herse. Symbol nowoczesności i wyrafinowania

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 14:40
Od 1868 roku - przez prawie 70 lat - uczył Polki i Polaków stylu i elegancji. Dziś Dom Mody Herse nadal uznawany jest za symbol luksusu i miejsce, w którym jak w soczewce, skupiła się historia Warszawy.
rozwiń zwiń