"12"/h": Muzyczna selekcja Łukasza Drzewickiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 16:30
Łukasz Drzewicki to didżej i członek ekipy Dark City Crew, który będzie gościem kolejnej odsłony audycji "12cali na godzinę".
Łukasz Drzewicki
Łukasz DrzewickiFoto: arch. prywatne artysty

Mówi o sobie, że jest melomanem, który w przeszłości interesował się hip-hopem, pisał teksty i nagrywał własne kawałki w stworzonym przez siebie domowym studio. Inspirował się twórczością Jimmiego Edgara, Flying Lotusa, Aphex Twina i Luke’a Viberta. 

W trakcie pobytu w Londynie odkrył brzmienia Wizzy Noise, które propagował na małych imprezach w Żarach. Jest założycielem Decybelle Studio Żary, współzałożycielem stowarzyszenia Experymentalna Kultura oraz współautorem projektu Drum Kwadra, który promuje muzykę alternatywną. Dziś można go usłyszeć m.in. w Obiekcie w Zielonej Górze.  

***

"12 cali na godzinę", czyli "12”/h" to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, - wśród nich: kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs - w tym roku jej nakładem ukazała się winylowa EP-ka. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80.

***

"12"/h" rozpocznie się we wtorek (21.12) o godz. 19.00.

kul 


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

Jubileusz Noviki: wiem kiedy odpuścić, żeby iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 13:30
Kiedy słyszy, że jest legendą polskiej elektroniki - kręci głową. Gdy ktoś mówi o niej "królowa chill outu" - śmieje się. Ale przecież wie, że bez niej scena klubowa wyglądałaby zupełnie inaczej, a my nie usłyszelibyśmy tylu fajnych numerów. W tym roku mija 20 lat, odkąd na scenie pojawiła się Kasia "Novika" Nowicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet nastawiony na nostalgię. Bluszcz o piosence "Lata Dwudzieste"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 16:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem Kuba Piątkowski rozmawia z zespołem Bluszcz o numerze "Lata Dwudzieste".
rozwiń zwiń