Daria Widawska: moje ciało należy do mnie po godzinach pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 11:40
- Lubię  scenariusze, które stawiają przede mną wyzwania. Lubię rolę, które muszę wycisnąć z trzewi. Dla każdej postaci coś w sobie zmieniam - opowiada Daria Widawska.
Audio
  • Daria Widawska o wymarzonych rolach, pracy w teatrze i przyjaźni w show-biznesie (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Daria Widawska i Michał Misiorek
Daria Widawska i Michał MisiorekFoto: Czwórka

Daria Widawska Ciało aktora nie jest do końca jego własnością. To także własność roli, postaci, wizji reżysera. Nam jest ono dane po godzinach pracy

15 lutego będziemy mogli zobaczyć aktorkę w nowej sztuce w warszawskim Teatrze Capitol. - W komedii "Czy Ty to Ty?" wcielam się w żonę agenta ubezpieczeniowego, w której życiu pojawia się nieznany mężczyzna i wywraca jej świat do góry nogami. To historia, która wielu z nas dotyka i daje nam do myślenia - opowiada aktorka.


Czytaj także
izabella miko 1200.jpg
Izabella Miko: Nowy Jork jest miejscem, które daje ci szansę bycia sobą

Daria Widawska przyznaje także, że to kolejna komedia w jej dorobku. - Ktoś kiedyś zauważył, że się do tego nadaję. Faktycznie, komedie przychodzą do mnie dużo częściej niż inne gatunki. Nie ukrywam jednak, że w skrytości marzę o bardziej dramatycznej roli. Takiej, która wymagałaby ode mnie odnalezienia innych, nieznanych dotąd, pokładów emocji - wyjaśnia.    

Aktorka opowiada także o teatralnej adrenalinie, przyjaźni i współpracy z aktorką Joanną Brodzik i owacjach, które nie zwiększają poczucia własnej wartości.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą:  Michał Misiorek

Gość: Daria Widawska (aktorka)

Data emisji: 21.01.2018

Godzina emisji: 9.30

kul/iwo

Czytaj także

Hanna Konarowska: pielęgnuję w sobie kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 15:30
Mówi o sobie, ze jest aktorką intuicyjną, nie metodyczną. Bardziej gra sercem niż rozumem i przyznaje, że to macierzyństwo pozwoliło jej odnaleźć się w sztuce i stać się lepszą aktorką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Toliński: chciałbym kiedyś zagrać w "Avengersach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:10
- Cały czas czuję się na początku aktorskiej drogi. Ale na pewno mam już jakieś doświadczenie, na pewno czegoś się już w życiu nauczyłem i przede wszystkim wyszedłem z klosza moich wyobrażeń o aktorstwie - mówi Kamil Toliński.
rozwiń zwiń