Agnieszka Sienkiewicz: spokojny sen jest ważniejszy niż kontrakt reklamowy

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 11:27
- Coraz częściej zauważam, przeglądając media społecznościowe, że dążymy do nierealnego ideału, który w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z naszym prawidziwym życiem - mówiła aktorka i mama Agnieszka Sienkiewicz.
Audio
  • Agnieszka Sienkiewicz: ciągle potrzebuję nowej energii i nowych wyzwań (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Agnieszka Sienkiewicz (aktorka)
Agnieszka Sienkiewicz (aktorka)Foto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Jedna z bliskich mi kobiet, miesiąc po porodzie zobaczyła w gazecie wyidealizowane zdjęcia gwiazdy, która również urodziła dziecko. Pamiętam jak się rozpłakała i powiedziała: zobacz jak ona wygląda, a jak wyglądam ja Agnieszka Sienkiewicz

- Wkurza mnie pokazywanie kobiet, matek w połogu, kilka tygodni po narodzinach dziecka, które próbują pokazać, że są fit, jak ich życie i wszystko dookoła jest ułożone i piękne. Wiem jak oddziałuje to na kobiety, które nie mają nic wspólnego z mediami i show-biznesem - opowiadała na antenie Czwórki. - Obiecałam sobie, że jeśli kiedyś urodzę dziecko, to nigdy nie będę próbowała udowodnić kobietom jak szybko wszystko wróciło do normy, a moje życie jest idealne - tłumaczyła

Sama przeglądając piękne zdjęcia na Instagramie zaczęłam w to wchodzić. Chciałam zrobić zwykłe zdjęcie śniadania i zorientowałam się, że ustawiam talerzyk w taki sposób, żeby dobrze wyglądał w kadrze Agnieszka Sienkiewicz

- Wiem, że poddając się pewnym trendom, moja kariera mogłaby wyglądać inaczej. Nie mogłabym promować postaw, których nie popieram, bo gryzłoby mnie sumienie i musiałabym robić coś wbrew sobie - mówiła aktorka.

Czego aktorka nigdy nie zrobiłaby dla kariery? Jakie wartości stara się pielęgnować? Od czego zaczęła się jej przygoda z aktorstwem i dlaczego to teatr zawsze będzie dla niej priorytetowy? O swoich zawodowych wyzwaniach, pracy na deskach teatrów i planach zdjęciowych, a także tworzeniu wizerunku w mediach społecznościowych rozmawialiśmy z Agnieszką Sienkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą: Michał Misiorek

Gość: Agnieszka Sienkiewicz (aktorka)

Data emisji: 3.06.2018

Godz. emisji: 9.30

ac/abi

Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielicka, Kwiatkowska, Szumańska, Czubaszek - to były babki z jajami

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 14:13
W przeddzień Prima aprilisu przypomnimy Wam znakomite kobiety z polskiej sceny kabaretowej i ich najbardziej znane role.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Rybicka: nauczyłam się zrzucać sportową dyscyplinę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 14:00
- Moje aktorstwo wyrosło ze sportu. Rodzice - oboje po AWF-ie bardzo dbali o to, żebym miała z nim kontakt. To mój tato zachęcił mnie do zapisania się do zespołu tanecznego, który okazał się być castingiem do musicalu "Piotruś Pan" - opowiadała aktorka Natalia Rybicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Nizińska: niepokorność na mojej płycie ma wiele znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 12:48
- Niepokorność, to zadawanie pytań bez strachu. Każdy z dwunastu utworów, które znalazły się na mojej płycie, zadaje pewne pytanie. A to nie jest proste. Nie zadajemy pytań, bo boimy się usłyszeć na nie odpowiedź - mówiła piosenkarka i aktorka Agata Nizińska.
rozwiń zwiń