Andrzej Piaseczny o płycie "25+": piosenki jak kartki z pamiętnika

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 15:23
- Mocno zmieniłem się przez ostatnie 25 lat. Psychicznie i fizycznie, wielowymiarowo. Gdy ludzie myślą o przeszłości, wydaje im się, że wydarzyła się przed chwilą, a tymczasem minęło mnóstwo czasu. Na przestrzeni lat zmieniamy swoje postrzeganie rzeczywistości i innych ludzi - tłumaczył artysta w Czwórce.
Audio
  • Andrzej Piaseczny o płycie "25+", ale także o swojej... filozofii życia (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Andrzej Piaseczny
Andrzej PiasecznyFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Mikołaj Roznerski 1200.JPG
Roznerski: we wspomnieniach buduję przyszłość

W rozmowie dotyczącej jego ostatniego krążka "25+", który niedawno ukazał się na rynku, mówił m.in. o tym, jak doszło do zrobienia zdjęcia, które znalazło się na okładce, choć on sam nie przepada za rolą modela w sesjach fotograficznych. - Esencją tego, co robię, jest muzyka i znajdowanie się na scenie. Niespecjalnie lubię być przed obiektywem aparatu, bo wydaje mi się, że nie umiem tego robić. Niespecjalnie też lubię na siebie potem patrzeć - mówił w Czwórce Andrzej Piaseczny. - To nie znaczy, że nie lubię siebie, po prostu nie odnajduję się w takich sytuacjach. To zdjęcie jest dziełem fotografa, który umiał wychwycić ten "moment", milisekundę, znalazł mnie jako człowieka, którego słuchacze poza sceną nieczęsto widzą.

Byłem bardzo zlęknionym dzieckiem. Taki miałem charakter. Nawet, gdy później odnosiłem wielkie sukcesy, wciąż było we mnie dużo wstydu i lęku. Dziś wiem, że powinniśmy lubić i rozumieć siebie, to pozwala się uśmiechać. Ale długo do tego dochodziłem. To był proces Andrzej Piaseczny

Mówił też o swoim postrzeganiu upływającego czasu. - Dobrze jest, kiedy człowiek robi w głowie plany. Jesteśmy sumą tego, co się zdarzyło, ale nie myślenie o przyszłości oznacza w życiu stagnację. A w przypadku twórcy stagnacja jest rzeczą bardzo niedobrą - mówi Andrzej Piaseczny w rozmowie z Czwórką.

ZOBACZ TAKŻE Andrzej Piaseczny: nie jestem artystą uniwersalnym >>>

Jak Andrzej Piaseczny reaguje na oceny i czy wciąż negatywne komentarze robią na nim wrażenie? Co w jego życiu zmieniło się, gdy "przestał się bać"? Na kim "testował" swoje nowe utwory przed wydaniem płyty i czy rzeczywiście muzycznie "pójdzie" w kierunku disco? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której m.in. singiel "Czekając na sobotę" Andrzeja Piasecznego >>>

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Andrzej Piaseczny 

Data emisji: 9.12.2018

Godz. emisji: 9.30

kd/ag

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sławek Uniatowski o "Metamorphosis": z tej płyty mogę być dumny

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 10:30
- Utwory na "Metamorphosis" to różne gatunki muzyczne, ale łączy je jeden wokal. Dlatego można powiedzieć, że ten krążek jest spójny - mówił wokalista Sławek Uniatowski w Czwórce. 
rozwiń zwiń