Agata Buzek: w moim zawodzie lubię ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 11:30
- Aktorstwo pozwala poznać wiele różnych dziedziń i aktywności. Kiedy ma się nóż na gardle i za chwilę zaczynają się zdjęcia, można nawet nauczyć się grać płynnie Schuberta na fortepianie - opowiada Agata Buzek.
Audio
  • Agata Buzek o nowym filmie "Córka trenera", o udziale w zagranicznych produkcjach i planach teatralnych na przyszłość (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Agata Buzek w studiu Czwórki
Agata Buzek w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Lubię pracować z młodymi reżyserami. Mają dużo zapału, zacięcia i są bardzo otwarci Agata Buzek

1 marca na ekrany kin wejdzie kolejny film z udziałem aktorki: "Córka trenera". - Zdjęcia kręciliśmy w trakcie upalnego lata. Byliśmy rozleniwieni słońcem, zawieszeni między czasem. Odnoszę wrażenie, że ta sensualność bardzo wpłynęła na klimat filmu - wspomina. - Kręciliśmy go w małej ekipie, podróżowaliśmy razem, nocowaliśmy w starych ośrodkach PTTK. Mimo ciężkiej pracy i wielu godzin spędzonych na planie to były dla nas wakacje - dodaje.  

Ostatnio Agata Buzek zacieśniła też kontakty z teatrem. W tej chwili w Warszawie można oglądać cztery spektakle z jej udziałem. - Tylko wtedy, kiedy mam możliwość grania tu i tu, czuję się spełniona i zawodowo szczęśliwa. Zwłaszcza, że reżyserzy teatralni zawsze dawali mi szansę na stworzenie ról, których raczej nie zagrałabym w kinie - tłumaczy.   

Od 5 roku życia wiedziałam, że chcę być aktorką. Bardzo szybko odnalazłam swoją drogę Agata Buzek

Aktorka opowiada także o filmie "High Life", w którym zagrała u boku Juliette Binoche i Roberta Pattinsona, o współpracy z Krzysztofem Warlikowskim i o przełomowych rolach w jej karierze.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Agata Buzek (aktorka)

Data emisji: 24.02.2019

Godz. emisji: 9.30

kul/jp

Czytaj także

Izabella Bukowska-Chądzyńska: Marlene Dietrich stała się częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:37
Życie Marlene Dietrich wielu fascynuje od dawna. Co jest w tej postaci tak pociągającego? - Myślę, że dziś to byłby typ Madonny. Ona w swoich czasach była skandalistką, pociągała i bulwersowała tłumy - mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, odtwórczyni roli Marleny. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
rozwiń zwiń