Nieprzeciętni 2018. Michał Brańka zwycięzcą Plebiscytu!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 19:23
W tegorocznej odsłonie plebiscytu Nieprzeciętni zwyciężył Michał Brańka, który dzięki swojemu poczuciu humoru i pozytywnemu nastawieniu do życia pomaga najmłodszym pacjentom w walce z ciężkimi chorobami. 
Nieprzeciętny 2018 - Michał Brańka
Nieprzeciętny 2018 - Michał BrańkaFoto: Radosław Tobolski/Polskieradio.pl

Michał Brańka od 2015 roku związany jest z fundacją "Czerwone Noski - Clown w Szpitalu". Intensywnie rozwija swój warsztat sztuki improwizacji komediowej oraz odwiedza w szpitalach dzieci, rodziców i personel po to, by choć na chwilę zmienić szpitalną rzeczywistość. Jest również koordynatorem krakowskiego zespołu "Czerwonych Nosków" i bardzo sumiennie pracuje na to, by dobre samopoczucie i radość sprzyjały wychodzeniu z każdej trudnej sytuacji i choroby.

- Staramy się robić jak najwięcej, by nasz uśmiech trafiał do dzieciaków. A teraz także na szpitalne oddziały geriatryczne i do uchodźców - mówił po otrzymaniu tytułu Nieprzeciętnego 2018. 


Szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska wraz z laureatem ubiegłorocznej odsłony Nieprzeciętnych Mateuszem Zarembą wręcza nagrodę tegorocznemu zwycięzcy Michałowi Brańce/fot. Katarzyna Gwiazdowska/Polskieradio.pl Szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska wraz z laureatem ubiegłorocznej odsłony Nieprzeciętnych Mateuszem Zarembą wręcza nagrodę tegorocznemu zwycięzcy Michałowi Brańce/fot. Katarzyna Gwiazdowska/Polskieradio.pl

nieprzeciętni1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny - Nieprzeciętni 2018 >>>

Na co dzień Brańka, jako instruktor teatralny i pedagog, prowadzi młodzieżowy Teatr Sokół, gdzie uczy wrażliwości, otwartości i zespołowości. Wspólnie z młodymi aktorami całkowicie od podstaw tworzy spektakle, które doceniane są na licznych ogólnopolskich festiwalach. Jest także założycielem Wolontariatu Wadowickiego Centrum Kultury, w którym wyszukuje młode talenty. Od wielu lat gra na instrumentach perkusyjnych - obecnie stracił głowę dla handpana, czyli "najmłodszego instrumentu świata", swoim kształtem przypominającego UFO.

***

mat. pras./kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Nieprzeciętni 2018
Czytaj także

"Nieprzeciętni inspirują do pokonywania własnych barier"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 17:08
Pasje zwycięzcy Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2017 to świat nauki i żeglarstwo, a jego motto to "wystarczy tylko chcieć". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zorza, zaćmienie. Karol Wójcicki o "nieprzeciętnych zjawiskach"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 17:10
- Jednym z unikatowych zjawisk w skali planety, ale nawet układu słonecznego, jest zaćmienie Słońca - mówił Karol Wójcicki, juror plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2018", w audycji Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2018 - Wielki Finał. Znamy zwycięzcę!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 13:28
Zakończył się finał Plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni". Laureatem tegorocznej odsłony został Michał Brańka. Zapraszamy do oglądania na żywo Gali Finałowej!
rozwiń zwiń