X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zorza, zaćmienie. Karol Wójcicki o "nieprzeciętnych zjawiskach"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 17:10
- Jednym z unikatowych zjawisk w skali planety, ale nawet układu słonecznego, jest zaćmienie Słońca - mówił Karol Wójcicki, juror plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni 2018", w audycji Kuby Marcinowicza.
Audio
  • O wyjątkowych zjawiskach, które można zaobserwować na niebie, i nieprzeciętnych ludziach wokół siebie - mówi Karol Wójcicki (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
Karol Wójcicki - przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę mleczną
Karol Wójcicki - przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę mlecznąFoto: Bartosz Bajerski

nieprzeciętni1200.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny - Nieprzeciętni 2018 >>>

W programie Karol Wójcicki opowiadał m.in. o "wyjątkowym wyzwaniu", jakim jest dla niego piastowanie funkcji jurora w Czwórkowym plebiscycie "Nieprzeciętni". - To duży zaszczyt, ale i duży obowiązek. Jestem więc dumny, ale także pełen obaw. Ocenianie innych to niezwykłe wyzwanie. Mam przywilej na co dzień widzieć wokół siebie ludzi nieprzeciętnych, więc wybranie jednej osoby będzie ogromnym przeżyciem - mówił gość Kuby Marcinowicza. 

zaremba 1200.jpg
"Nieprzeciętni inspirują do pokonywania własnych barier"

Mówił także o tym, co "nieprzeciętnego" zobaczymy na majowym niebie. - Zaćmienie Słońca to niezwykły przypadek, gdy skrajnie różne ciała - mały Księżyc i wielkie Słońce - równo nakładają się na siebie - tłumaczył ekspert w Czwórce. - Trudno znaleźć bardziej wyjątkowy moment niż ten, gdy w ciągu dnia nastaje noc, gdy gaśnie Słońce, a na niebie pojawiają się gwiazdy - tłumaczył. Na jego liście "trzech najbardziej nieprzeciętnych zjawisk" znalazły się też zorza polarna, czyli "zjawisko kompletnie uzależniające", które można także zobaczyć na terenie Polski i wschód Drogi mlecznej, czyli "centrum naszej galaktyki". Jak swój wybór argumentował gość Czwórki i co jeszcze urzeka go podczas obserwacji nieba? Co stanie się za osiem lat, w sierpniu, i dlaczego warto wówczas udać się na północ Syberii? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Karol Wójcicki (Juror plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2018, autor fanpage’a "Z głową w gwiazdach")

Data audycji: 3.05.2018

Godzina audycji: 17.17

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawni uczniowie w polskiej szkole. "Trudna codzienność"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 16:49
Szkoły nie są przygotowane do pracy z uczniami z niepełnosprawnościami - wynika z raportu NIK. Aż w połowie ogólnodostępnych placówek oświatowych nie zapewniono takim dzieciom odpowiednich warunków kształcenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać baletnicą? "Trochę talentu, ale przede wszystkim lata pracy"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 15:20
To zawód dla wysportowanych, czujących rytm i lubiących wyzwania. Taniec klasyczny to nie tylko różowa "paczka" i baletki. To także wysiłek i lata nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń