Fortnite powraca z czarnej dziury

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 15:04
Całkiem niedawno w świecie miłośników gry Fortnite zawrzało. Wydarzenie zapowiadane przez Epic Games spowodowało problemy nie tylko z serwerami gry, ale także z serwerami platformy Twitch. 
Fortnite to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic Games
Fortnite to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic GamesFoto: Tinxi/Shutterstock.com

Czarna dziura wciągnęła w nicość cały świat gry, a gracze zmuszeni byli bezczynnie czekać na rozwój wydarzeń. Finalnie, Fortnite powrócił z czeluści i otrzymaliśmy rozdział drugi kultowego battle royale.

Fortnite Chapter 2 już jest dostępny dla wszystkich graczy. Jest to następny etap rozwoju najpopularniejszego battle royale na rynku. Na PC musimy ściągnąć 16 GB, PlayStation 4 potrzebuje 9 GB natomiast iOS to zaledwie 192 MB. W drugim rozdziale oprócz nowej mapy otrzymujemy także nowe postacie. Co ciekawe, nie zabrakło także nowości fabularnych.

Chociaż najnowsza aktualizacja kwalifikuje się do przypisania do sezonu jedenastego, zostanie nazwana pierwszym sezonem drugiego rozdziału. Jak dobrze wszystkim wiadomo, głównym źródłem dochodu dla Epic Games są mikrotransakcje. Nic dziwnego więc, że wraz z nową aktualizacją otrzymujemy nowego Battle Passa.

Zajrzałem na serwis Twitch i okazało się, że obecnie Fortnite obserwowany jest przez 48,9 mln użytkowników. Mimo że gra miała swoje wzloty i upadki, nadal jest niekwestionowanym monopolistą gatunku battle royale.

 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmniejszasz detale? Szykuj się na bana!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 11:39
Ustawienia graficzne. Jedna z tych opcji, która zawsze charakteryzowała komputery osobiste i wyznaczała granicę wizualną między rynkiem PC’towym a konsolami. Dziś różnice nie są tak wielkie jak kiedyś, ale to wciąż posiadacze blaszaków mogą szperać w ustawieniach graficznych, nie tylko w samej grze, lecz także w plikach zewnętrznych poza nią. Ten zabieg nie spodobał się Electronic Arts, twórcom piątej części Battlefielda i postanowili "nagrodzić" użytkownika banem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w Tekkenie. Czy aktualna tier lista jest wiarygodna?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 11:37
O tym, co się zmienia się w Tekkenie rozmawialiśmy z jednymi z najlepszych graczy w naszym kraju. Gośćmi Czwórki byli Jasiek "Caradolph" Mutor i Adrian "Frizen" Szydłowski. - 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Dead Redemption 2. Wymagania dla PC

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 20:50
Kiedy w internecie pojawiła się informacja, że Red Dead Redemption 2 pojawi się na PC, zawrzało. Odżyła wojna między posiadaczami komputerów osobistych, a właścicielami konsol.
rozwiń zwiń