Mistrzostwa Polski Tekkena 2020 online. Jak wyglądają?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 15:32
Pandemia koronawirusa sparaliżowała wydarzenia na świecie. Tekken World Tour został odwołany, trwają jednak Mistrzostwa Polski w Tekkena 7. Jaki mają przebieg? 
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy?
Nowe postaci i powroty w trzecim sezonie Tekken 7. Z kim powalczymy? Foto: Leonel Calara/Shutterstock

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Skradanki. Gatunek gier zapomnianych?

Trwają Mistrzostwa Polski w Tekkena 7. Czwórka po raz kolejny objęła to wydarzenie swoim patronatem. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

W związku z wyjątkową sytuacją jednak w tym roku Fighting Games Challange zorganizowało pierwsze Mistrzostwa Polski Tekkena w formie online. Chociaż gracze nie są zadowoleni z tej formy rozgrywek wielu weteranów zdecydowało się wziąć udział. - Było już kilka zaskoczeń, a nasza czołowa ekipa, najlepsi gracze z czołowych miejsc polskiego Tekkena, musieli uznać wyższość "online warriorów" - zdradzał w rozmowie z Czwórką Mariusz "ManieQ" Dziarmaga.

Posłuchaj
55:42 2020_08_02 12_04_09_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 Rozmowa z Mariuszem Dziarmagą i Michałem Kwistkiem (Strefa gamingu/Czwórka) 

  Jak podkreślał zaś Michał Kwistek, turnieje online w przypadku bijatyk, jak Tekken, pod względem technicznym wymagają skomplikowanych przygotowań. - Ale takie rozgrywki można prowadzić z domów, w komfortowych warunkach, bez stresu - mówił Michał Kwistek. - Oczywiście lepiej, jeśli najważniejsze mecze, czy finały, mogły być rozgrywane na żywo, co zwiększa prestiż, podnosi rangę wydarzenia.

  Czytaj także:

  W trakcie tegorocznych mistrzostw już kilku zawodników zgłaszało lagi. - Jest kilka sposobów radzenia sobie z takimi "incydentami". Są ludzie, którzy mają problemy z internetem, pojawiły się też dwie sytuacje, w których gracze nie mogli się ze sobą połączyć, co jest dość rzadkim zjawiskiem. Mieliśmy na to odpowiedzi, wszystko się udało, bo połączyliśmy się przez trzeciego hosta - wspominał Mariusz Dziarmaga

  Czytaj także:

  Jak tłumaczyli goście Czwórki, istnieją "niewielkie szanse" na pojawienie się na rynku turniejów offline jeszcze w tym roku. - Możemy zauważyć jednak "zjawiska hybrydowe", czyli grupy komentatorów czy zawodników biorących udział w takich wydarzeniach. Nie sądzę jednak, by do końca 2020 roku coś się w tym zakresie zmieniło - tłumaczył Michał Kwistek. 

  W programie rozmawialiśmy też m.in. o banowaniu graczy, ale także konieczności rozwijania przez nich na bieżąco swoich umiejętności. W programie także tradycyjnie Mateusz Kulik przygotował kalendarium gracza.

  ***

  Tytuł audycji: Strefa gamingu

  Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

  Goście: Mariusz "Maniek" Dziarmaga (Fighting Games Challenge), Michał "Kwiściu" Kwistek (Friendly Fire)

  Data emisji: 02.08.2020

  Godzina emisji: 12.15

  kd

  Czytaj także

  "League of Legends". Lillia - będzie nowa bohaterka

  Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:15
  League of Legends to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier w świecie e-sportu. Nieustannie rozwijana, wspierana, z multum bohaterów. Jak widać twórcy nie zamierzają poprzestać na aktualnej plejadzie gwiazd i już niedługo pojawi się Lillia - nowa bohaterka.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Ultraliga. Kto zostanie mistrzem?

  Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 11:43
  Ultraliga trwa w najlepsze oraz została rozszerzona do niższej dywizji. Michał "Avahir" Kudliński, caster, komentator oraz ekspert Ultraligi opowiadał nam o aktualnej sytuacji.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Skradanki. Gatunek gier zapomnianych?

  Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 15:16
  Skradanki to, jak mówił gospodarz audycji JeffreJ, niezwykły gatunek gier, które "czasem przeczyły swojej logice, ale sprawiały niebywałą radość i satysfakcję graczom wraz z ukończeniem każdego etapu".
  rozwiń zwiń