Apple i Google Play rezygnują z "Fortnite"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 18:30
Niespełna dwa tygodnie temu doszło do kontrowersyjnej decyzji związanej z mobilną wersją gry "Fortnite". Gra niespodziewanie została usunięta ze sklepu Apple oraz Google Play.
Fortnite to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic Games
Fortnite to komputerowa gra survivalowa rozwijana przez studio People Can Fly oraz Epic GamesFoto: Tinxi/Shutterstock.com
Czytaj także
fortnite
Żabsona i Borixona usłyszymy w grze "Fortnite"

Dla Apple to jednak za mało i firma zapowiada całkowite odcięcie się od deweloperskich kont studia. Konsekwencją takiego ruchu byłoby zaprzestanie wsparcia dla mobilnej wersji Unreal Engine. Z powodu braku porozumienia obu stron Epic Games zdecydowało się skierować sprawę do sądu. Sędzia Yvonne Gonzalez Rogers wydała oświadczenie w tej sprawie.

Według sędzi Yvonne Gonzalez Rogers, Apple podjęło drastyczne działania, które wpłynęły na tzw. "stronę trzecią". W tym przypadku słuszność podjętej decyzji giganta nie jest jednoznaczna. Co ciekawe, sędzia Yvonne Gonzalez Rogers w swoim oświadczeniu wspomniała o konieczności zwiększenia narzędzi dla kreatywności, bez próby oraz konieczności eliminowania ich na różnych płaszczyznach.

Posłuchaj
Fortnite Epic Games 1200.jpg
"Fortnite" e-sportową grą roku? "Kontrowersyjna decyzja"

Tym samym bezpośrednio spór między Apple i Epic Games nie ma prawa wpływać na  osoby postronne czyli w tym przypadku konsumentów. Istotnym jest fakt, że Apple pobiera 30 proc. zysku z każdej transakcji w swoim sklepie. Podobno także Epic Games nie rozdaje swoich produktów za darmo, tylko pozyskuje deweloperów, którzy praktykują takie rozwiązanie.     

Podsumowując: "Fortnite" nadal pozostaje niedostępny dla użytkowników App Store oraz Google Play. Aktywne pozostaje wsparcie dla Unreal Engine. Przynajmniej do 28 września. Wtedy sąd wysłucha obie strony i prawdopodobnie podejmie ostateczną decyzję.

Łukasz 'JeffreJ' Chmiel/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Path of Exile" - obowiązkowy hack'n'slash dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:20
Pogromca kultowego "Diablo" i bezapelacyjnie najlepszy hack'n'slash dostępny na rynku - "Path of Exile" powraca z nowym sezonem, zatytułowanym "Delirium". Czy nadal zachwyca?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Crysis". Pogromca komputerów osobistych i wyznacznik benchmarku

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 13:36
Reprezentant nowych standardów, jakości i grafiki, która nawet dziś może konkurować z największymi produkcjami. Pierwszy "Crysis" niczym "Far Cry" wyznaczył nowe standardy w świecie gier komputerowych. Czy remake będzie w stanie powtórzyć sukces oryginału?
rozwiń zwiń