"Path of Exile" - obowiązkowy hack'n'slash dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:20
Pogromca kultowego "Diablo" i bezapelacyjnie najlepszy hack'n'slash dostępny na rynku - "Path of Exile" powraca z nowym sezonem, zatytułowanym "Delirium". Czy nadal zachwyca?
Audio
  • "Path Of Exile" - czy to następca kultowego "Diablo"? (Strefa gamingu/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Anton27/Shutterstock.com

Posłuchaj
shutterstock_RPG 1200.jpg
Role play game - za co kochamy gry RPG?

W dodatku "Delirium" wybieramy się do mrocznego, lustrzanego odbicia krainy Wraeclast, gdzie czekają na nas nowe wyzwania - im głębiej zapuścimy się w spowite mgłą lokacje, tym większe wyzwania i nagrody ma szansę otrzymać nasza postać. - To wygląda tak, jakby autorzy gry chcieli, żebyśmy weszli w świat swoich najczarniejszych myśli i walczyli z najgroźniejszymi przeciwnikami - opowiada Mariusz "ManieQ" Dziarmaga. - "Delirium" umożliwia także powiększenie drzewka pasywnych zdolności, które na dodatek można swobodnie zmieniać i modyfikować - dodaje. 

Gość Czwórki przyznaje też, że "Path of Exile" to jedno z ciekawszych wydawnictw typu hack'n'slash, jakie w ostatnim czasie pojawiło się na rynku. - To złożone rozgrywki z misjami w świecie darkl fantasy, które nie wszyscy są w stanie wykonać - mówi. - W mojej opinii, na tę chwilę "Path of Exile" to "must play". To takie "Diablo dwa i pół" - ocenia.  

Twórcami gry jest studio Grinding Gear Games z Nowej Zelandii. W styczniu 2013 roku rozpoczęły się jej otwarte beta testy, a oficjalna premiera nastąpiła 23 października tego samego roku. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Mariusz "ManieQ" Dziarmaga

Data emisji: 26.04.2020

Godzina emisji: 12.08

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zagraj we Frankensteina w 200-lecie jego urodzin

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:00
- Zadbaliśmy o wszystkie detale - od najmniejszej probówki po szkielet wieloryba, który wisi w jednej z sal. Dzięki temu "Frankenstein: Beyond the Time" całkowicie wciąga gracza w swoje uniwersum - przekonuje Marcin Marcinowski ze studia The Dust we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google Arts&Culture - aplikacja jak okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:40
2000 muzeów, galerii oraz instytucji kultury z 70 krajów możesz mieć w swoim domu. - Fenomenalna kolekcja "Step on stage with the performing arts" zabiera nas w świat teatru, muzyki, opery, sztuki, ale od tej, zazwyczaj niedostępnej dla nas, strony - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.
rozwiń zwiń