Electronic Arts Sports walczy o nowych graczy!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:40
Electronic Arts po raz kolejny udowadnia, że chce trafić do jak największej liczby graczy. Po pierwsze otrzymaliśmy nowe informacje związane z serią „FIFA”. Po drugie okazuje się, że firma zamierza wydać aż sześć gier o piłce nożnej na urządzenia mobilne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/burakguler
Cyberpunk 2077 free 1200.jpg
"Cyberpunk 2077" i inne kampanie w gamingu. Jak to się robi?

Wszystkiego możemy dowiedzieć się z oficjalnego ogłoszenia prasowego. Nie zabrakło w nim miejsca na pochwalenie się wynikami sprzedaży oraz popularności „FIFY”. Tytuł sprzedał się w liczbie ponad 325 milionów egzemplarzy uwzględniając wszystkie dotychczasowe odsłony. Electronic Arts przedłużyło licencję z UEFA, co oznacza, że w najbliższych latach nadal będziemy mogli cieszyć się rozgrywkami Ligi Mistrzów, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. 


Żr. YouTube/Electronic Arts/Fifa 2021 - trailer


17 marca bieżącego roku najnowsza odsłona „FIFY” trafi na platformę Google Stadia. Wydaje się to dość odważną decyzją, gdyż platforma do gier Google wcale nie radzi sobie tak dobrze jak pierwotnie zakładano. Co ciekawe, twórcy pracują nad sześcioma nowymi grami o tematyce piłkarskiej i każda z nich pojawi się na urządzeniach mobilnych. Zgodnie z oficjalnym komunikatem to właśnie mobilne produkcje przynoszą największe zyski Elektronikom. Część fanów na pewno zostanie przy „FIFA Online 4”, a mobilne produkcje mają na celu przyciągnięcie nowych graczy.


zombie horror 1200.jpg
Straszenie po polsku. Jak powstają gry grozy?

Posłuchaj także:

Nastroje graczy po ogłoszeniu komunikatu są umiarkowanie pozytywne. Wiele osób narzeka na jakość, którą prezentuje „FIFA Online”, nie brakuje także głosów o braku nowego silnika meczowego, który został zapowiedziany jeszcze w ubiegłym roku. To już tradycja, że „FIFA” wraz z premierą nowej generacji konsol pojawiała się na rynku nie tylko w nowej odsłonie, ale także z nowymi usprawnieniami technologicznymi. Na te przyjdzie nam jednak poczekać do premiery „FIFY 22”, podobnie jak w przypadku “Pro Evolution Soccer”.

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie i uważnie przyglądać się rozwojowi strategii opracowanej przez EA Sports.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel


Czytaj także

Czy konsole nowej generacji dotrą do klientów na czas?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:20
Zapewne wielu z Was z niecierpliwością czeka na swój egzemplarz konsoli nowej generacji. Podczas rozmowy w  Strefie Gamingu, Bartek "Bart" Jakubczyk opowiedział nam o problemach z dostępnością PlayStation 5. Okazuje się, że zwolennicy konsoli Microsoftu również nie mają powodów do zadowolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czar dawnych gier. "Powoduje szybsze bicie serca"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 13:20
"Painkiller", "Serious Sam", "Bulletstorm" oraz "Left 4 Dead" zagościły na dysku autora "Strefy gamingu". - Przyjemność jaka płynie z tych gier jest dokładnie taka sama, jak zapamiętałem - mówi Łukasz "JeffreJ" Chmiel. Sprawdzamy w czym tkwi urok rozgrywek sprzed lat. 
rozwiń zwiń