"Cyberpunk 2077" - czy będzie nowe rozdanie?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 19:15
Jak wyglądała premiera "Cyberpunka 2077" w ubiegłym roku, każdy wie. Jaki jest stosunek graczy do ostatniej produkcji CD Projekt RED, również. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnim czasie “Cyberpunk 2077” sprawia wrażenie, że jest grą, która wstaje z kolan.
Cyberpunk 2077
"Cyberpunk 2077"Foto: shutterstock.com/Stanisic Vladimir

Myślę, że na początku warto przypomnieć kilka istotnych faktów. "Cyberpunk 2077" był hucznie zapowiadany jako "Mesjasz" gier komputerowych. Coś, o czym zawsze marzyliśmy, czego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy i na taką skalę, jakiej nasze gamingowe umysły nie są w stanie sobie wyobrazić. Jak wyszło, wszyscy wiemy. Błędy, spora ilość wyciętej zawartości i generalne rozczarowanie. Za sprawą słynnego "Black Friday" przeceniony "Cyberpunk 2077" trafił do znacznie szerszego grona odbiorców, a nowi gracze bardzo pozytywnie odnieśli się do wspomnianego tytułu.

"Cyberpunk 2077" znalazł się na liście bestsellerów platformy Steam. Polska produkcja pobiła zainteresowanie takimi tytułami jak: "Farming Simulator 22", "Red Dead Redemption 2" oraz "Edycję Premium Grand Theft Auto V". 24 listopada do miasta Night City zawitało 23 000 nowych mieszkańców. Pozytywne recenzje graczy podniosły mocno nadszarpniętą średnią ocen. W momencie pisania tego artykułu "Cyberpunk 2077" został oceniony pozytywnie przez 83 proc. graczy. Porównując dane z ubiegłego roku możemy mówić o prawdziwym sukcesie. Do tego wyniku twórcy odnieśli się w najnowszym wpisie na Twitterze, dziękując za pozytywny feedback i nazywając graczy "legendami".

Deweloperów wciąż jednak czeka bardzo dużo pracy. Zapowiedziano moduły sieciowe dla "Wiedźmina 3" oraz "Cyberpunka 2077". Twórcy wciąż zmagają się z błędami i licznymi niedociągnięciami. Oprócz przesunięcia premiery planowanych DLC, CD Projekt RED pracuje także nad aktualizacją dla konsol nowej generacji. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i wypatrywać kolejnych informacji.

Sprawdż też:

Łukasz 'JeffreJ' Chmiel / kul


Czytaj także

Skandal w Blizzardzie. Jaka będzie przyszłość legendy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:20
Od kilku tygodni internet grzmi o skandalu w legendarnym Blizzardzie. Firma, która do tej pory stanowiła wzór dla innych deweloperów pod względem jakości swoich produktów, prawdopodobnie nieodwracalnie utraciła swój wizerunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Forza Horizon 5" - wielki sukces już na starcie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 14:10
Prawie milion graczy ścigających się równocześnie, miliony pokonanych kilometrów i ryczące silniki. "Forza Horizon 5" osiągnęła ogromny sukces po premierze.
rozwiń zwiń