RoboCop Rouge City. Polacy wskrzeszają legendę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 20:05
Szalone lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte na stałe wprowadziły do popkultury kultowych bohaterów: Rambo, Predator, Terminator to chyba najprostsze przykłady. Tymczasem nasze rodzime studio postanowiło dać nowe życie nieco zapomnianemu już stróżowi prawa.
RoboCop - zdjęcie ilustracyjne
RoboCop - zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Joko Santoso markadhut

RoboCop, choć większości doskonale znany, raczej nie zgromadził wokół siebie większego grona fanów. Postać Alexa Murphego niedawno postanowiło wskrzesić studio NetherRealm i RoboCop dołączył do turnieju "Mortal Kombat" w formie płatnego DLC. 


shutterstock Anton27 dziewczyna gracz konsola gaming 1200.jpg
Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Posłuchaj także:


 Tymczasem deweloperzy ze studia Teyon, którzy wcześniej stworzyli całkiem udanego "Terminator: Resistance",  przygotowują dla nas "RoboCop: Rouge City". Oto jak prezentuje się opis powstającej gry:

"Zostań legendarnym pół-człowiekiem, pół-maszyną i wciel się w bohaterskiego policjanta walczącego o zaprowadzenie porządku na niebezpiecznych, ogarniętych przestępczością ulicach Detroit. Uzbrojony w niezawodny pistolet Auto-9, mechaniczną siłę, a także lata doświadczeń podczas pracy w policji i szereg narzędzi do dyspozycji, musisz stawić czoło ludziom dążącym do zniszczenia twojego rodzinnego miasta. Czas na nową przygodę widzianą z perspektywy pierwszoosobowej i emocjonujące poszukiwanie prawdy. Zdecyduj, w jaki sposób wypełniać swoje główne dyrektywy, ale pamiętaj, by zachować ostrożność, ponieważ korupcja i chciwość nie znają granic".

Źr. YouTube/RoboCop: Rogue City/ Teaser Trailer


Gra ma opowiadać zupełnie nową historię Alexa, choć opierać się ona będzie na pierwszych trzech filmach, które mogliśmy oglądać na szklanym ekranie. Nie wiadomo jeszcze jaki gatunek będzie reprezentował nowy RoboCop, ale zapewne będzie przedstawicielem gier akcji. 

Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość."RoboCop: Rouge City" zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach dopiero w 2023 roku. 

 

***

Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming
Czytaj także

Przemoc - nie tylko fizyczna

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:50
Tematem audycji będzie język nienawiści. To problem aktualny nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i w związkach i w środowisku zawodowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Senne streamy. Ty śpisz, inni za to płacą

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 14:00
26-letni youtuber i streamer o pseudonimie Asian Andy w ciągu siedmiu godzin zarobił na spaniu 16 tysięcy dolarów. 
rozwiń zwiń