"Diablo Immortal" - w drodze do ideału

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 20:45
O historii powstawania "Diablo Immortal" można by było napisać bardzo ciekawą pracę naukową, a i tak temat nie został by w pełni wyczerpany. Mobilna produkcja, którą Blizzard zaszokował graczy, wciąż daleka jest od ideału.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pryimak Anastasiia/Shutterstock.com

Posłuchaj
gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Japońskie RPG - co je odróżnia od klasyków z zachodu

Niespełna dwa lata temu podczas Blizzconu zapowiedziano "Diablo Immortal" - mobilną produkcję osadzoną w doskonale znanym graczom uniwersum. Wielu ekspertów uważa, że to właśnie wtedy umarła legenda Blizzarda, który zawsze słynął z dopracowanych produkcji oraz doskonałego kontaktu ze społecznością. Kiedy po ogłoszeniu mobilnego "Diablo" publiczność zaczęła buczeć i gwizdać, oliwy do ognia dodała wypowiedź jednego z prezentujących grę, który nie kryjąc zdziwienia zapytał: "O co Wam chodzi? Nie macie telefonów komórkowych?”. Jeden z uczestników prezentacji zapytał nawet deweloperów, czy nie jest to przypadkiem spóźniony żart na Prima Aprilis. Fala hejtu na Blizzarda wylała się w internecie niemalże pod każdym materiałem związanym z "Diablo Immortal" i nawet szybka zapowiedź "Diablo IV" mająca na celu ratowanie wizerunku firmy, niewiele pomogła. Zresztą zobaczcie trailer i widniejące pod nim oceny oraz komentarze.

Diablo Immortal Gameplay Trailer / Diablo

Posłuchaj
Robocop 1200 shutter Joko Santoso markadhut .jpg
RoboCop Rouge City. Polacy wskrzeszają legendę

Tymczasem niedawno zakończone zostały alfa-testy mobilnego "Diablo" i produkcja niestety nie spotkała się z uznaniem graczy. Testerzy narzekali między innymi na system lootu, dość toporne sterowanie i ogólną “nijakość” produkcji. Na podstawie otrzymanego feedbacku twórcy zapowiedzieli dopracowanie systemu PVP (gracz kontra gracz) oraz PVE (klasyczny model zabawy). Dodatkowo Blizzard pracuje także nad wsparciem dla kontrolerów co w przypadku "Diablo III" na konsolach wypadło bardzo udanie.

Czytaj także:

Niestety wszystkie zmiany oraz ulepszenia nie zostaną wprowadzone zbyt szybko. Z tego powodu Blizzard zdecydował się przenieść premierę "Diablo Immortal" na 2022 rok. Zgodnie z zapowiedziami najbliższe miesiące mają zagwarantować deweloperom wystarczającą ilość czasu na dopracowanie swojej produkcji.

Łukasz “JeffreJ” Chmiel/kul

Czytaj także

Jasne i ciemne strony gamingu. Jak wyłączyć złe emocje?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 14:00
W trakcie pandemii granie w gry stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu. Okazuje się jednak, że często długie przesiadywanie przed ekranem z padem w ręku nie zawsze ma pozytywne skutki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń