Tęskno z piosenkami. Selekcja Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 08:00
W najbliższy czwartkowy wieczór o muzykę opatrzoną mądrym słowem zadba Tęskno, czyli Joanna Longić.
Tęskno Joanna Longić
Tęskno Joanna Longić Foto: Karolina Zajączkowska @thisisban

Posłuchaj
joanna longić 1200.jpg
Joanna Longić: płyta "Tęskno" nauczyła mnie, co to jest frajda

Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. - Ciągle jednak cieszy mnie odkrywanie nowych terytoriów muzycznych i zabawa ze staroświeckim brzmieniem syntezatorów - opowiada Joanna Longić. - Ale w audycji "Dziewczyny grają" dzielę się z Wami przede wszystkim poezją - wyjątkowymi aranżacjami twórczości słynnych poetów oraz współczesnymi piosenkami, których siłą jest błyskotliwy, pełen wrażliwości tekst. Kocham zestawiać ze sobą pozorne skrajności, możecie więc być pewni, że nasze spotkania będą pełne niespodzianek - zapowiada artystka.

tęskno : yoyo (tęskno gra poezję)

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

Kasia Lins z Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:00
- W tym zawodzie trudno wytrwać w konsekwencji, skoro wkoło tyle pokus. Dlatego dla mnie to wyróżnienie to przede wszystkim znak, że idę w dobrym kierunku - mówi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Kasia Lins.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina na scenie Czwórki - retransmisja koncertu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 20:00
W audycji "Będzie głośno!" przypomnieliśmy występ artystki, który odbył się w marcu 2019 roku w studiu koncertowym Czwórki.
rozwiń zwiń