Kwiat Jabłoni: "Mogło być nic" jest o docenianiu świata

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 08:49
Kasia Sienkiewicz to - obok brata Jacka - wokalistka Kwiatu Jabłoni, jednocześnie reżyser teledysku do utworu "Mogło być nic", który od premiery podbija internet. - Zawarliśmy w tym utworze bardzo uniwersalny przekaz - mówiła w rozmowie z Czwórką. 
Kwiat Jabłoni
Kwiat JabłoniFoto: mat. promocyjne

Kwiat Jabłonii GRZEDZINSKI_1200.jpg
Kwiat Jabłoni w "Tarapatach 2"

- Kiedy już osłucham się z piosenką, zaczynam ją widzieć. Przed oczami pokazują mi się konkretne obrazy. Dopiero wówczas je spisuję i zastanawiam się nad tym, jak można ująć je w logiczną całość. Wtedy zaczyna się konkretna praca - tłumaczyła Kasia Sienkiewicz. - Inspirują mnie wyobrażenia, które przychodzą do mnie zupełnie spontanicznie.


Posłuchaj
09:27 Poranek w Czwórce - Kwiat_Jabloni 02.04.2021.mp3 Kasia Sienkiewicz o powstawaniu "Mogło być nic" i teledysku do tego utworu (Poranek w Czwórce)

 

CZYTAJ TAKŻE Kwiat Jabłoni: w naszych piosenkach spełniamy marzenia 

Teledysk do "Mogło być nic" nakręciliśmy jednego dnia. Mieliśmy dużo szczęścia do aury, na początku pojawiła się mgła. Jednak już pod koniec rozstawiliśmy specjalne lampy, by uzyskać odpowiednie światło Kasia Sienkiewicz 

Jak podkreślała, utwór "Mogło być nic" w założeniu miał być uniwersalny i nie dotyczyć emocji związanych z aktualną trudną sytuacją na świecie. - Ten utwór powstał ponad dwa lata temu, więc nie dotyczył pandemii. Cieszymy się jednak, że można go interpretować na tak wiele sposobów, a odbiorcy, słuchając go, myślą o własnych doświadczeniach. Zmienił się kontekst, więc inny może być wydźwięk tej piosenki - tłumaczyła Kasia Sienkiewicz. Jak podkreślała, "Mogło być nic" napisał jej brat Jacek. - Chodziło nam o coś ponadczasowego. O to, byśmy - jako ludzie - potrafili zachwycać się tym, co mamy, dziwić się światu. Myśl o tym, że mogłoby nie być niczego, jest ogromnie przytłaczająca, dlatego też na końcu teledysku ludzie patrzą na planetę. Chcieliśmy pokazać, że tak naprawdę mamy wszystko, czyli znacznie więcej niż to, co potrafimy objąć wzrokiem. 

Źr. Kwiat Jabłoni - "Mogło być nic"

W teledysku widać też ludzi, którzy przerywają swoje codzienne zajęcia, by zatrzymać się i... po prostu patrzeć. - Mało jest dziś w nas umiejętności zauważenia, jak niesamowity świat nas otacza. Jesteśmy wszyscy więźniami pogoni za sukcesem, skupiamy się na przeszłości, albo przyszłości, a rzadko potrafimy żyć chwilą i doceniać teraźniejszość. Choć o tym dużo się mówi, w praktyce to bardzo trudne do zrealizowania - podkreślała artystka. Jak tłumaczyła, ważni są także nasi bracia mniejsi. - Nie tylko wielki świat, ale i niewielkie zwierzęta. Nie jesteśmy na Ziemi sami i każdej istocie należy się szacunek - podkreślała.  


***

Tytuł audycji: Poranek w Czwórce

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał przygotowała: Oliwia Krettek

Data emisji: 02.04.2021

Godzina emisji: 08.35

kd


Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"1 Thing" - przebój odłożony na półkę. Przeciek go ocalił

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 09:00
Muzyczne hity, zanim trafią na listy przebojów, mają swoją historie. Niełatwe perypetie ma za sobą przebój z 2005 roku - "1 Thing" wykonywany przez Amerie.
rozwiń zwiń