Jak studiować za granicą? Dowiecie się na Elab Education Expo

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 20:30
Jeżeli marzycie o nauce za granicą, możecie się zapoznać z ofertą zagranicznych uczelni podczas Elab Education Expo. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Zagraniczne uczelnie są otwarte na polskich studentów.
Zagraniczne uczelnie są otwarte na polskich studentów.Foto: shutterstock/Harbucks

Zbliża się dziewiąta edycja Elab Education Expo. To wydarzenie skupione wokół edukacji międzynarodowej i planowania kariery. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "You are the future. The future is yours".

Podczas wydarzenia można będzie się więcej dowiedzieć na temat kierunków, aplikowania na studia zagraniczne, a także zdobyć informacje o samych studiach. - Elab Education Expo jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych studiami za granicą. Realizujemy to wydarzenie szczególnie dla rodziców licealistów, osób ze szkół podstawowych oraz dla uczniów na każdym etapie edukacji - mówi Karol Glonek, Premium Education Consultant z Elab Education. - Oferta na naszym Expo będzie realizowana na wielu płaszczyznach, zarówno dla zainteresowanych studiami, jak i liceum za granicą.


Uczelnie z 20 krajów

Jak wynika ze statystyk Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, blisko 50 tysięcy Polaków studiuje za granicą. Najpopularniejsze kierunki studenckie to Holandia i Wielka Brytania. Zainteresowanie studiami za granicą rośnie. Podczas Expo zainteresowani nauką za granicą w 2023 roku będą mogli zorientować się, jakie kierunki są dostępne, porozmawiać na temat aplikacji i dowiedzieć się, jakie dokumenty należy złożyć.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni z ponad 20 krajów. - Będziemy mieć duży wybór, sporo uczelni amerykańskich, brytyjskich, holenderskich i włoskich - wymienia gość Czwórki. - Szeroki wachlarz uczelni dla każdego. Nawet dla tych, którzy napiszą maturę na trochę niższym poziomie niż 90 procent. Na targach będą przedstawiciele różnych uczelni.


Jesteś w klasie maturalnej? Śpiesz się!

Do większości krajów europejskich i amerykańskich aplikacje odbywają się wcześniej, bo już w pierwszym semestrze klasy maturalnej. Co za tym idzie, jest to ostatni dzwonek dla przyszłorocznych maturzystów, żeby składać aplikacje na zagraniczne uczelnie.

- Na targach można zdobyć wiedzę, jak przygotować dokumenty aplikacyjne takie jak personal statement, czyli list polecający, ale także referencje, które powinny być podpisane przez nauczycieli - tłumaczy gość audycji. - Szanując ich czas, można wzór referencji do podpisu przygotować wcześniej. Powiemy, co powinien zawierać i jakie elementy powinny się w nim znaleźć. Co jest jednak szczególnie ważne, można będzie porozmawiać z przedstawicielami uczelni o ich wymaganiach w tym zakresie.


Posłuchaj
15:40 Czwórka/Strefa Studenta - Elab Education Expo - 27.09.2022 .mp3 O Elab Education Expo opowiada Karol Glonek, Premium Education Consultant (Strefa Studenta/Czwórka)

 

Zagraniczne uczelnie oferują różnorodne kierunki, także te niespotykane w Polsce. W ich ofercie można znaleźć m.in. Strategię w StarCraft, studia poświęcone komiksom, a także telenowelom. Można także znaleźć kierunki związane z projektowaniem obuwia czy bielizny. Na Elab Education Expo można będzie porozmawiać ze studentami i absolwentami zagranicznych uczelni, którzy mają już na swoim koncie sukcesy. Powiedzą między innymi, jak wygląda tam nauka. Swoimi doświadczeniami podzieliła się Zuzanna Wołodko studiująca na  University of Cambridge.


Posłuchaj
05:50 Czwórka/Strefa Studenta - zagraniczne uczelnie - studentka 27.09.2022.mp3 Zuzanna Wołodko, studentka University of Cambridge, opowiada o studiach na tej uczelni (Czwórka/Strefa Studenta/Czwórka)

 

W programie targów także prelekcje, konsultacje, konkursy, a także strefa relaksu. Tym razem wydarzenie zagości w dwóch miastach: 29 września w Poznaniu i 1 października w Warszawie. Elab Education Expo odbywa się pod patronatem Czwórki.

Czytaj także:


***

Tytuł audycji: Strefa Studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Gość: Karol Glonek Premium Education Consultant z Elab Education

Data emisji: 27.09.2022

Godz. emisji: 14.07

aw

Czytaj także

"Wyścig szczurów". Jak szukać mieszkania na nowy rok akademicki?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2022 15:40
W tym roku ceny wynajmu mieszkania wzrosły nawet o 50 proc. Eksperci twierdzą, że to efekt inflacji, ale są też tacy, którzy wskazują na zachłanność najmujących. Dotyczy to zwłaszcza miast uniwersyteckich, w których po wakacjach znów zamieszkają studenci. 
rozwiń zwiń